جنگل فندقلو اردبیل

بازدید : 1725 بار
اقامت در جنگل فندقلو,پیست اسکی روی چمن,تصاویری از جنگل فندقلو
تاریخچه : جنگل فندقلو یکی از جنگل های زیبای شهر اردبیل است که به خاطر جاذبه های منحصر بفرد جنگلی و مرتعی معروف می باشد. هم چنین وجود گردنه زیبای حیران قابلیت بسیار ممتازی را در صنعت اکوتوریسم این منطقه فراهم کرده است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

از طریق راه ها و مسیرهای متعدد می توان به این جنگل رسید. به عنوان نمونه می توان  مسیر راه اردبیل به آستارا و جاده اردبیل به تهران را بیان نمود.

جنگل اردبیل,جنگل فندقلو,عکس جنگل فندقلو اردبیل

عرصه جنگلی فندقلو به عنوان قسمتی از جنگل های شرق استان اردبیل محسوب شده است و هم چنین در ادامه آن جنگل های نیمه گرمسیری استان گیلان قرار گرفته است. منطقه فندقلو دارای مساحتی بالغ بر 16 هزار هکتار است که بخش اعظم آن را مراتع تشکیل داده و فقط در حدود بیش از 4 هزار هکتار را عرصه های جنگلی شامل شده است. ارتفاع منطقه فندقلو از سطح دریا های آزاد به طور میانگین 1650 متر می باشد که از جهات متعدد محدود می شود.

مسیر جنگل فندقلو

منطقه جنگلی فندقلو در ارتفاعات واقع شده و به همین علت در تابستان دارای هوایی بسیار دلپذیر  و در فصل زمستان جزء منطقه های سرد استان محسوب می گردد. ما در طی سال در این منطقه شاهد دو بهار هستیم که یکی در ابتدای ماه فروردین تا پایان ماه خرداد و دیگری از ماه مهر تا آبان است. حداقل دمای مطلق جنگل فندقلو 37- درجه در ماه بهمن و حداکثر دمای مطلق 37 درجه سانتی گراد در ماه شهریور می باشد.

اقامت در جنگل فندقلو,پیست اسکی روی چمن,تصاویری از جنگل فندقلو

در جنگل فندقلو صد نوع گل روییده که در بین آن ها گونه های نادری یافت شده است.  در زمین های منطقه گونه های علفی به وفور مشاهده می شود. درخت فندق در این جنگل نسبت به دیگر گونه های درختی بیشتر روییده به همین خاطر نام این جنگل را فندقلو نامیدند.

اقامت در جنگل فندقلو,پیست اسکی روی چمن,تصاویری از جنگل فندقلو

حیواناتی نظیر روباه، گرگ، خرس قهوه ای و سمور در این جنگل  وجود داشته و پرندگانی همچون عقاب طلایی، چکاوک، قرقاول و غیره یافت می شود. استخر آب گرمی که خاصیت درمانی دارد، در داخل جنگل قرار گرفته است.

اقامت در جنگل فندقلو,پیست اسکی روی چمن,تصاویری از جنگل فندقلو

برای جذب توریست در کلیه فصول سال به این منطقه ، پیست اسکی روی چمن برای علاقه مندان دایر شده است. هم چنین برای گردشگران امکانات پذیرایی و اقامت در جنگل فندقلو تدارک دیده شده است. اگر هنوز به این منطقه  نرفته اید می توانید با توجه به تصاویر و عکس های جنگل فندقلو که در این مطلب آورده شده گوشه ای از زیبایی آن را نظاره گر باشید.

آدرس : اردبیل - جاده ناخیر یولو
فاصله زمانی تا اردبیل 38 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز اردبیل ۳۶٫۴ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *