منطقه حفاظت شده چلچلی گرگان

بازدید : 1193 بار
منطقه چلچلی,منطقه حفاظت شده,منطقه حفاظت شده چلچلی
تاریخچه : منطقه چلچلی، یکی از مناطق حفاظت شده شهر گرگان می باشد که از پوشش گیاهی و جانوری متنوع و رودها و چشمه های زیاد برخوردار می باشد.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

منطقه شکار ممنوع چلچلی یکی دیگر از مناطق و جاذبه های طبیعی استان گلستان است که در جنوب شرق گرگان و در شرق منطقه حفاظت شده جهان نما واقع است. کوه و رودخانه چلچلی نیز در همین منطقه وجود دارد که نام منطقه حفاظت شده از همین کوه برگرفته شده است.

منطقه شکار ممنوع,منطقه شکار ممنوع چلچلی,منطقه شکار ممنوع چلچلی گرگان

منطقه حفاظت شده چلچلی گرگان دارای مسیر صعب العبور می باشد و به خاطر نبود همین دسترسی از طبیعتی بکر و دست نخورده برخوردار است.
این منطقه دارای مساحت 33100هکتار است. سرچشمه رودخانه قره سو از چشمه سارهای فراوان منطقه حفاظت شده تشکیل شده است.
منطقه حفاظت شده چلچلی یکی از بهترین مناطق زیست حیوانات مرال، شوکا، پلنگ، خرس، خوک وحشی، کبک دری، قوچ و میش، کل و بز و انواع پرندگان شاخه نشین می باشد.

منطقه شکار ممنوع گرگان

این منطقه به دلیل نزدیکی به مرکز استان و وجود قابلیت های بالقوه گردشگری در تمام فصول مورد بازدید مسافران قرار می گیرد و تنوع پوشش گیاهی و جانوری در آن باعث شده است که در میان پژوهشگران به عنوان یکی از مراکز پژوهشی شناخته شود.

منطقه شکار ممنوع زیستگاه‌هایی با ویژگی‌های بارز است که جمعیت جانوری آنها به دلیل شکار بی رویه رو به کاهش است و به همین خاطر معمولا در این مناطق برای مدتی محدود و به طور معمول ۳ تا ۵ سال، شکار ممنوع می‌شود تا جمعیت جانوری ترمیم گردد.

آدرس : گلستان - شهر گرگان، شرق منطقه حفاظت شده جهان نما
فاصله زمانی تا گرگان 45 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز گرگان ۴۶٫۵ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *