051-36040039

چشمه گل رامیان

1262 ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
[تعداد: 15    میانگین: 5/5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

یکی از جاذبه های طبیعی زیبا و دیدنی استان گلستان چشمه گل در شهر رامیان می باشد. این چشمه زیبا که در سمت جنوب شهر رامیان و در فاصله 6 کیلومتری از آن قرار دارد، به این شهر جلوه ای خاص بخشیده است. عمق چشمه گل رامیان زیاد است و زیبایی چشمه به حدی می باشد که به آن نگین فیروزه ای رامیان نیز می گویند. این چشمه لقب عمیق ترین چشمه آب سرد دنیا را نیز با خود یدک می کشد، و به خاطر همین عمق زیاد وقتی از بالا به آن نگاه می کنید چشمه را به رنگ سبز تیره یا فیروزه ای می بینید.

جاذبه های گردشگری گلستان,چشمه گل,چشمه گل در استان گلستان

طول چشمه گل رامیان گلستان حدود 90 متر و عرض آن تقریبا 80 متر می باشد که مساحت آن را در حدود 720 متر نشان می دهد. عمق چشمه را عده ای 34 متر، برخی 44 متر و برخی دیگر 80 متر می دانند. براساس مطالعاتی که روی چشمه گل رامیان در استان گلستان انجام شده، این چشمه از نوع آهکی است و شکل چاله آن، بیضی شکل می باشد که باعث شده یک نقطه فرونشسته در سطح آهکی آن به وجود بیاید.

چشمه گل در شهر رامیان,چشمه گل رامیان گلستان,چشمه گل گلستان

با توجه به اینکه چشمه گل در شهر رامیان، در میان جنگل های انبوه قرار گرفته و آب و هوای معتدل و مناسبی دارد، از قدیم جزو تفرجگاه های مورد علاقه مردم و پادشاهان بوده است. این چشمه که به صورت یک استخر طبیعی می باشد، هر ساله و به خصوص در فصول بهار و تابستان گردشگران را از نقاط دور و نزدیک به سمت خود جذب می کند. آب و هوای مطبوع و پوشش گیاهی متنوع منطقه، در کنار موجودات گوناکونی که درون چشمه زندگی می کنند باعث می شود تا چشمه گل رامیان در لیست زیباترین جاذبه های طبیعی استان گلستان قرار بگیرد.

عمق چشمه گل رامیان

چشمه گل گلستان تنها یک کیلومتر از جاده اصلی مشهد به تهران فاصله دارد و مکان بسیار مناسبی برا رفع خستگی و کمپینگ می باشد. درختچه های ولیک و درختان انبوه بلوط و پهن برگ را می توان در این منطقه دید که بسیار زیبا هستند. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن این چشمه زیبا را که از جمله جاذبه های گردشگری گلستان می باشد، از دست ندهید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند