آبشار لوه گالیکش

بازدید : 987 بار
آبشار روستای لوه,آبشار لوه,آبشار لوه گلستان
تاریخچه : گلستان سرزمین آبشارهای بی نظیر و تالاب های بین المللی است. این نکته نشان از آن است که این استان آبشار هایی با قدمت بسیار دارد. تاریخچه روستای لوه که در نزدیکی آبشار لوه قرار دارد به ما قبل اسلام باز می گردد. در طول تاریخ و زندگی بشری این منطقه همواره جزو ساکنینی موثر و پویا بوده است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

آبشار لوه گالیکش به القاب زیادی معروف است اما زیباتر از همه ی آنها می توان به عروس آبشار های استان گلستان و یا نگین استان گلستان اشاره کرد. آبشار لوه جزو آبشار های پلکانی بسیار زیبا در ایران است که 5 طبقه پلکانی خزه دار دارد. در انتهای مسیر نزدیک آبشار اصلی، شیب های تند و درختان بسیار بلند را می توانید مشاهده کنید.

آدرس آبشار لوه گالیکش,آدرس روستای لوه,تاریخچه روستای لوه

فاصله آبشار لوه تا جاده اصلی گلستان 5 کیلومتر می باشد. یکی از ویژگی های شاخصی که بر روی شناخت این آبشار تاثیر بسزایی گذاشته، همجواری با پارک جنگلی گلستان است. منطقه حفاظت شده لوه دارای انواع گونه های جانوری از جمله خرس، انواع گربه های جنگلی، مرال، شوکا و گرگ می باشد.

سرزمین آبشارهای بی نظیر,عکس آبشار لوه,عکس روستای لوه

آبشار لوه گلستان که به زیباترین آبشار این استان معروف است دارای 75 متر ارتفاع، طبیعت زیبای جنگلی اطراف، همجواری با روستایی با همین نام (لوه) و خاصیت پلکانی می باشد. این آبشار با شهر گالیکش 16 کیلومتر فاصله دارد و از جمله روستاهای اطراف آن می توان به روستای لوه، روستای کرنگکفتر، صادق آباد، آق قمیش، تنگراه و کندسکو اشاره کرد.

آبشار روستای لوه,آبشار لوه,آبشار لوه گلستان

آبشار روستای لوه دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشد به طوری که در 4 فصل سال جزو مناطق گردشگری محبوب مسافران و جاذبه های پر طرفدار محسوب می شود. روستای لوه خود دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری است، این روستا قدمتی همراستا با تاریخ اسلام در ایران دارد. جمعیت روستای لوه حدود 600 نفر می باشد که در روستایی با طبیعت خدادای و زیبایی همچون لوه زندگی می کنند.

آبشار روستای لوه,آبشار لوه,آبشار لوه گلستان

گالیکش در محدوده پارک جنگلی و روستای لوه حدود 90 نقطه گردشگری که به ثبت جهانی رسیده اند می باشد، این منطقه یکی از مناطق فوق العاده برای گردشگران محسوب می شود. افراد علاقه مند به طبیعت می توانند طبیعتی بکر و وحشی را در این محدوده پیدا کنند و از آن لذت ببرند.

اگر بعد از دیدن آبشار و طبیعت به دنبال آدرس روستای لوه باشید می توانید از مسیر گالیکش، 15 کیلومتری جاده مشهد به سمت فرعی روستای لوه حرکت کنید.

آدرس آبشار لوه گالیکش : استان گلستان، گالیکش، روستای لوه، آبشار لوه

آدرس : گلستان - گرگان، گالیکش
فاصله زمانی تا گرگان 2 ساعت و ده دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز گرگان 142 کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *