ناهارخوران گرگان

بازدید : 917 بار
آدرس ناهارخوران گرگان,پارک جنگلی ناهارخوران گرگان,عکس های ناهارخوران گرگان
تاریخچه : قبل از پیدایش پارک جنگلی ناهارخوران نقل است که روستایی با همین نام در این مکان وجود داشته، در این روستا تا سال 1385 فقط 22 خانوار زندگی می کردند. امروزه به پارکی جنگلی و توریستی تبدیل شده است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4.3]

ناهارخوران در گرگان امروزی و یا استرآباد جنوبی قدیم قرار دارد. روایتی قدیمی اینگونه شرح می دهد که حجاج برای مشرف شدن به خانه کعبه و یا زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا از کوه های جنوب استرآباد به روستای زیارت می رسیدند و بعد از دیدن اطرافیان به محل فعلی ناهارخوران جهت صرت غذا و ناهار می رفتند.

ناهارخوران,ناهارخوران در گرگان,هتل در ناهارخوران

پارک جنگلی ناهارخوران گرگان، محلی برای ورزش و تفریح و سرگرمی شهروندان است بعلاوه گردشگران و مسافران زیادی  به جهت استراحت و صرف ناهار، بازی و سرگرمی، لذت بردن از طبیعت و هوای بی نظیرش در این محل ساکن می شوند. این پارک جنگلی دارای درختان بسیار سرسبز و متعددی با گونه های مختلف پرندگان است. فصل پاییز در این مسیر دیدن دارد بخصوص پارک النگدره که در مسیر گرگان (خیابان شالیکوبی) تا ناهارخوران واقع شده است.

هتل های ناهارخوران گرگان

ناهارخوران گرگان دارای رستوران ها و مکان های تخت گاهی بسیاری است که هر کدام از آنها طراحی و دکوراسیون داخلی زیبایی دارند، فضاهای تخت گاهی باز و بسته که در فصل زمستان گرم می شوند و در فصل تابستان از فواره ها و صدای رودخانه جاری در کنار جاده لذت می برند.از دیگر فضاهای موجود در این مسیر می توان به کافه های سنتی، کافی شاپ ها، رستوران های بزرگ سنتی و مدرن، زمین ها و فنس های ورزشی، نیمکت ها و بازارچه صنایع دستی گرگان اشاره کرد.

آدرس ناهارخوران گرگان,پارک جنگلی ناهارخوران گرگان,عکس های ناهارخوران گرگان

کنار جاده ناهارخوران در فصل سرما گاری های باقالی، لبو و آش به وفور دیده می شوند و در فصل بهار و تابستان میوه هایی چون چاقاله بادام، گوجه سبز، آلوچه جنگلی، زغال اخته و لواشک و خشکبار بسیار فروان و بازار آنها داغ است. آلوچه های جنگلی ناهارخوران معروف است و می توانید در تمام سال لواشک، آلوچه خشکه و آلوهای جنگلی را از این منطقه خریداری کنید.

آدرس ناهارخوران گرگان,پارک جنگلی ناهارخوران گرگان,عکس های ناهارخوران گرگان

بعضی از مسافران دوست دارند سکونت هتل در ناهارخوران را تجربه کنند تا بتوانند صبح ها به پیاده روی بروند، از هوای پاک و طبیعت زیبا بهره مند شوند. از هتل های ناهار خوران گرگان می توان به هتل جهانگردی و هتل شهاب اشاره کرد، برای اقامت های ارزان تر نیز می توانید از خانه های روستایی استفاده کنید.

آدرس ناهارخوران گرگان : گلستان، گرگان، انتهای خیابان شالیکوبی، پارک جنگلی ناهارخوران

آدرس : گلستان - گرگان،
فاصله زمانی تا گرگان 21 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز گرگان 12 کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *