موزه هگمتانه همدان

بازدید : 1000 بار
آثار موزه هگمتانه,آدرس موزه هگمتانه همدان,جاذبه های فرهنگی همدان
تاریخچه : تپه موزه هگمتانه همدان، در سال 1373 شمسی در میدان هفت تیر، در شهر همدان افتتاح شده‌ است. این موزه یکی از جاذبه های فرهنگی همدان به شمار می رود که در شرق تپه هگمتانه و در کنار گودال معروف فرانسوی‌ ها قرار دارد. اشیای موزه مشتمل بر دو بخش اختصاصی و استانی است. در این مجموعه آثار سنگی، سفالی، استخوانی و فلزی از دوره های پیش و پس از اسلام به نمایش در آمده است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4.7]

عکس موزه هگمتانه,موزه تپه هگمتانه,موزه هگمتانه
در راهرو و تالار سمت راست موزه، اشیای مکشوف از هگمتانه نگهداری می شوند. از برجسته ترین این آثار می توان به پایه ستونهای متعلق به کاخهای هخامنشی از جمله شالی ستون مربوط به دوران اردشیر دوم با متن میخی، دو مهر استامپی سنگی وشیشه ای مربوط به دوران قبل از اسلام و سرگاو از جنس سفال متعلق به دوران هخامنشی اشاره کرد.

موزه هگمتانه در همدان,موزه همدان
قدیمی‌ ترین شیء از آثار موزه هگمتانه خمره کوچک سفالی متعلق به هزاره پنجم پیش از میلاد است که بسیار ازرشمند بوده و در همدان کشف شده است.
مجموعه تابوتهای سنگی و سفالی مربوط به دوره پارتیان که از میدان شیر سنگی بدست آمده اند، خمره ها وسنگهای تزئینی با نقوش زیبا و سنگ قبرهای دوران مختلف اسلامی، شاخص ترین نماینده های آثار کشف شده استانی می باشند که در سالن مرکزی و راهروی سمت چپ موزه قرار داده شده اند.

آدرس : همدان - شهر همدان، میدان هفت تیر
فاصله زمانی تا همدان 5 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز همدان ۱٫۳ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *