موزه تاریخ طبیعی همدان

بازدید : 1089 بار
آدرس موزه تاریخ طبیعی همدان,عکس موزه تاریخ طبیعی همدان,موزه تاریخ طبیعی
تاریخچه : موزه تاریخ طبیعی همدان، مجموعه‌ ای کم‌نظیر از نمونه انواع گونه‌های حیوانی، گیاهی و طبیعی اقلیم ایران و اقصی نقاط کره خاکی است که تماشای آن ذهن هربیننده‌ای را به گذشته و حال اعماق آب‌ها و فراز خاک‌ها می‌کشاند. مساحت تقریبی این موزه 2000 متر مربع است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

 

در لابه‌لای این مجموعه اعجاب‌انگیز که هم‌اینک به عنوان یکی از گران‌بهاترین سرمایه‌های ملی و بستری برای مطالعات دانش پژوهان و اهل تحقیق شناخته شده‌است، هزاران نمونهٔ زنده، سنگواره و تاکسی درمی شده از گونه‌های گیاهی پستانداران، پرندگان، خزندگان، حشرات و آبزیان به شیوه‌های مدرن و علمی نگهداری می‌شود.

موزه تاریخ طبیعی استان همدان,موزه تاریخ طبیعی در همدان,موزه تاریخ طبیعی شهر همدان
همچنین از شناسنامه موزه که در دسترس قرار دارد، چنین برمی‌آید که بیش از 500 نمونه پرنده و ‪ 140‬ نمونه از پستانداران متعلق به دوره‌های کهن تا عصر حاضر مختص اقلیم ایران که نسل بسیاری از آنان تاکنون منقرض شده یا در حال انقراض است را می‌توان در موزه تماشا و مطالعه کرد.
بنیان موزه تاریخ طبیعی در همدان سال ‪ 1351‬به همت انسانی علاقه‌مند و سخت کوش و چند تن از دبیران دبیرستان و اساتید دانشگاه در سالن کوچک و محدود در گوشه‌ای از دبیرستان موسوم به پهلوی آن زمان گذاشته شده‌است.

آدرس موزه تاریخ طبیعی همدان,عکس موزه تاریخ طبیعی همدان,موزه تاریخ طبیعی

این موزه هم‌اینک در چند تالار مجهز و آراسته به وسعت 2000 مترمربع به چند فضای مناسب برای مطالعه، سالن سخنرانی و کتابخانه تخصصی در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی‌سینا تجهیز شده است. از موزه تاریخ طبیعی همدان روزانه حدود ‪ 300‬نفر از دوست داران مظاهر طبیعت وحشی، اهل تحقیق و پژوهشگران از سراسر ایران دیدن می‌کنند.
این موزه به همت استاد جعفر محمد علیزاده احداث شده و تمام نمونه‌ها با همت ایشان و دانشجویان علاقه‌مند جمع‌ آوری شده‌است.

آدرس : همدان - شهر همدان، بلوار آزادگان، خیابان بهار
فاصله زمانی تا همدان 9 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز همدان ۳٫۴ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *