باغ موزه نظری همدان

بازدید : 721 بار
آدرس باغ موزه نظری همدان,باغ موزه نظری,باغ موزه نظری در همدان
تاریخچه : باغ موزه نظری، یکی از موزه های مردم شناسی شهر همدان است که گردشگران را با فرهنگ و آداب و سنن مردم این خطه از کشور آشنا ساخته و می توانند در یک نگاه به نظاره بنشینند.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

موزه باغ نظری به تلاش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در سال 1388 هجری شمسی تاسیس شده، که جای تقدیر و تشکر دارد.
در محوطه عمارت باغ نظری، ساختمانی مجلل و زیبا که متعلق به اواخر عصر قاجاریه می باشد، احداث شده است.

باغ موزه همدان,باغ نظری,باغ نظری در همدان

تزئینات آجرکاری خفته و راسته در پیش طاق ورودی ساختمان صورت گرفته و محوطه ای مدور موسوم به هشتی در کنار آن قرار دارد.
فضایی موسوم به جلوخان در ورودی بنا می باشد که سقف هرمی شکل شیروانی آن بر روی چهار ستون بلند چوبی که با پوشش گچ و سر ستون هایی از گل و بوته باز شده استوار شده است.
چهار ضلع طبقه فوقانی به بالکن منتهی می شود که در آن نرده های چوبی ظریف و ستون چوبی پوشیده شده از گچ به کار رفته است.
در موزه باغ نظری، جاذبه های گردشگری همدان در قالب نمایشگاه عکس به تصویر کشیده شده است که هدف از برگزاری آن، معرفی جاذبه های ناشناخته این استان می باشد. از جمله جاذبه های گردشگری معرفی شده، شهر زیر زمینی سامن، مجموعه دستکند ارزانفود، سراب گاماسیاب، تپه تاریخی نوشیجان، کتیبه آقا جان بلاغی اسدآباد و سراب گیان را می توان نام برد.

باغ نظری همدان,موزه مردم شناسی همدان

در این موزه حدود 800 قطعه عکس جمع آوری شده که در مناسبتهای مختلفی نظیر ایام دهه فجر و غیره در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.
از مهم ترین اهداف برگزاری نمایشگاه باغ موزه نظری می توان به معرفی آثار دیدنی و زیبا به یادگار مانده از دوران هخامنشیان، مادها، صفویه، ساسانیان، اشکانیان، سلجوقیان و قاجاریه به عنوان تلالویی از فرهنگ و تمدن ایرانیان در همدان متذکر شد.

آدرس : همدان - شهر همدان، عارف قزوینی
فاصله زمانی تا همدان 7 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز همدان ۲٫۴ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *