پارک جهان نما کرج

بازدید : 113 بار
پارك جنگلی جهان نما,پارك جهان نما كرج,پارک جنگلی جهان نما در کرج
تاریخچه : قدمت پارک جنگلی جهان نما با توجه به شنیده ها به بیش از 50 سال پیش باز می گردد.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

پارک جهان نما که از زیبایی خاصی برخوردار می باشد، در امتداد اتوبان تهران-کرج واقع شده است. می توان گفت که پارک جهان نما در کرج یکی از زیباترین پارک های موجود در ایران است که مسئولین هم برای بهبود وضعیت آن تلاش بسیاری انجام می دهند.

مساحت پارک جهان نما کرج چیزی در حدود 400 هکتار می باشد. جالب است بدانید که تمام اشخاص بزرگ و معروف دنیا که به این پارک سفر کرده اند، نهالی را در آن می کارند تا به عنوان یادگار برای نسل های بعد باقی بماند.

پارک جهان نما,پارک جهان نما در کرج,جاذبه های گردشگری البرز

زیبایی غیر قابل وصف پارک جنگلی جهان نما در کرج، به واسطه درختان کهن و نهال های جوان و همچنین داشتن انواع گونه های گیاهی باعث شده تا در روز طبیعت و حتی در روزهای عادی، مردم شهرنشین برای فرار از آلودگی و دود ماشین ها به این محیط بسیار زیبا پناه ببرند.

زیبایی های پارک جنگلی جهان نما به گونه ای است که به جرات می توان گفت تماشای آن در هر چهار فصل سال به نوعی جذابیت خاص خود را دارد و می تواند برای عکاسی سوژه های نابی را ایجاد کند.

جاذبه های گردشگری کرج

دریاچه مصنوعی پارک جهان نما که از جاذبه های گردشگری کرج نیز به حساب می آید، با داشتن یک جزیره در میان آب منظره بسیار خیره کننده ای را ایجاد کرده است. می توان گفت که عبارت جهان نما برازنده این پارک می باشد چرا که شما با دیدن این پارک به زیبایی های جهان خلقت پی خواهید برد.

پارک جنگلی جهان نما,پارک جهان نما کرج,پارک جنگلی جهان نما در کرج

پارک جهان نما به خاطر حجم انبوه درختان مختلف، به شهر کرج زیبایی بخشیده و یکی از عوامل پاکی و طراوتی هوای شهر می باشد.

لازم به ذکر است که پس از سال ها تلاش، مسئولین توانستند این پارک را به شهرداری کرج واگذار کنند تا با فعالیت دستگاه های اجرایی مختلف و همکاری با مدیریت سازمان پارک ها، زیبایی این پارک را دو چندان شود. همچنین کاشت نهال های جدید و بازسازی این پارک از سوی شهرداری درحال اجرا می باشد.

پارک جنگلی جهان نما,پارک جهان نما کرج,پارک جنگلی جهان نما در کرج

گروه نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند اگر به شهرستان کرج سفر کرده اید و قصد طبیعت گردی داشتید، به پارک جهان نما کرج که از جاذبه های گردشگری البرز نیز به شمار می آید، بروید و لحظات خوبی را تجربه کنید، در ضمن یادتان نرود در حفظ محیط زیست و پاکیزگی آن بکوشید.

آدرس : استان البرز، شهرستان کرج، اتوبان تهران-کرج، در حاشیه بلوار جهان نما
فاصله زمانی تا کرج 30 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز کرج 20 کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *