آبشارهای دره سختی فوسک کرمان

بازدید : 1638 بار
آبشارهای ایران,آبشارهای دره سختی,آبشارهای دره سختی فوسک
تاریخچه : یکی از مناطق گردشگری و جذاب شهر کرمان، رفتن به منطقه زیبای دره سختی فوسک است.  در این منطقه شاهد مناظر زیبایی از جمله آبشارهای متعدد و چشمه هایی خنک و گوارا که از دل سنگ می جوشند، هستیم.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

آبشارهای دره سختی در 30 کیلومتری شهر کرمان و در ضلع شمال شرقی کافر کوه واقع شده اند. این مسیر دارای 15 کیلومتر جاده خاکی به همراه شیب های تند و دره های عمیق می باشد و پیاده روی از آخرین روستای این منطقه بنام فوسک آغاز می شود.

با طی کردن این مسیر، دره ای را نظاره گر می شویم که پیچ و تاب جالب توجهی را به همراه دیوارهای پرشیب با بیش از  10 کیلومتر در میان کوه های بلند ایجاد نموده است.

آبشارهای دره سختی کرمان,آدرس آبشارهای دره سختی,دره سختی

 طول دره سختی حدود دو هزار متر و دارای وسعتی بالغ بر هشتاد کیلومتر است. در دره سختی نزدیک به 45 آبشار با ارتفاعی بین 3 تا 45 متر وجود دارد که به واسطه جریان آب رودخانه ایجاد شده اند.

پیمایش کامل دره با صعود قله کافر کوه با ارتفاع 3443 متر و خروج از روستای چهار فرسخ با ارتفاع 887 متر می باشد. برای عبور از این دره زیبا به تجهیزات فنی، آمادگی بدنی و داشتن مهارت فن شنا نیازمند است. پیمایش دره سختی، حداقل 5 روز طول می کشد.

مناظری از طبیعت

بی شک این دره زیبا و شگفت انگیز به واسطه طول مسیر، وجود ریزش های خروشان آب، نیزارها، بیشه زارها، دیواره ها و داشتن حیات وحش متنوع می تواند جزء منحصر بفرد ترین دره های کشور محسوب شود چرا که دره های مشهور شمال از قبیل رقز، فارسو و آندرس در برابر بزرگی آن، دره های کوچکی به شمار می روند.

مسیر دره سختی برای اولین بار در تابستان سال 1388 هجری شمسی توسط  تیم 6 نفره امداد و نجات کوهستان هلال احمر کرمان مورد شناسایی و بررسی قرار گرفت. آب آبشارهای دره سختی کرمان به منظور آبیاری باغ های شهر کویری شهداد مورد استفاده قرار می گیرد.

آدرس : کرمان - شهر کرمان، روستای فوسک
فاصله زمانی تا کرمان 90 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز کرمان 30 کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *