051-36040039
bisheh-waterfall1

آبشار بیشه خرم آباد

7304 ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
[تعداد: 10    میانگین: 4.2/5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبا، دیدنی و بی نظیر و طبیعی در ایران است.

در استان لرستان یکی از دیدنی های شهر درود، آبشار بیشه است که در دل کوه های زاگرس قرار دارد و فاصله این آبشار زیبا از شهر تاریخی خرم آباد 65 کیلومتر می باشد.

bisheh-waterfall3

مسافران راه آهن تهران – خوزستان چون از کنار این آبشار زیبا که ایستگاه بیشه قرار دارد عبور می کنند، از دیدن مناظر آن لذت زیادی می برند. آبشار بیشه 48 متر ارتفاع دارد و برای وصل شدن به آب رودخانه سزار 10 متر روان است.

روبروی ایستگاه بیشه در بالای آبشار چشمه های آب معدنی زیادی وجود دارد که از درون کوه می جوشند و رقص کنان از وسط ایستگاه قطار می گذرند و به پایین آبشار فرو می ریزند.

bisheh-waterfall2

چون این آبشار با جنگل های پهناور و سرسبز بلوط همسایه است، روستای کنار این آبشار و ایستگاه راه آهن، بیشه را به یک نقطه گردشگری زیبا و دیدنی مبدل کرده است.

آلاچیق ها و تخت های چوبی و سنتی در پایین ایستگاه بیشه در میان درختان سر به فلک کشیده در اختیار مهمانان و مسافران قرار می گیرد تا در آنجا به استراحت و تفریح بپردازند و خستگی از بدن بیرون کنند. هم چنین مسافران می توانند در پایین آبشار چادرهای مسافرتی برپا کنند و شب را در آن جا به استراحت بپردازند.

bisheh-waterfall4

برای رسیدن به آبشار بیشه از خرم آباد حدود 65 کیلومتر از کنار ایستگاه قطار و راه آسفالته باید با اتومبیل مسیر را طی کرد و درحدود صد متر باید پیاده روی کرد تا به خود آبشار برسیم.

bisheh-waterfall5

لازم به ذکر است از شهرستان درود تا آبشار بیشه با قطار حدود 20 دقیقه طول می کشد. امیدواریم از این آبشار بیشه در استان لرستان دیدن فرمایید تا با عظمت و زیبایی این جاذبه طبیعی از نزدیک برخورد داشته باشید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند