مخمل کوه خرم آباد

بازدید : 1960 بار
آبشار مخمل کوه,پارک جنگلی مخمل کوه خرم آباد,رشته کوه های لرستان
تاریخچه : مخمل کوه، یکی از رشته کوه های استان لرستان است که در شمال شرقی شهر خرم آباد واقع شده است. این کوه زیبا دارای ارتفاعی بالغ بر دو هزار و نهصد متر ، بخشی از دره تاریخی خاید آلو خرم آباد را در خود جای داده است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

در انتهای مخمل کوه، دو تنگه مهم را مشاهده می کنیم که در طول تاریخ رخداد های فراوانی در آن ها صورت گرفته است. یکی در بخش جنوبی کوه که به جاده بروجرد به خرم آباد منتهی می شود که در آنجا جنگ های خونینی در بدو ورود رضاخان به لرستان شاهد بودیم و دیگری در انتهای شمالی مخمل کوه، جاده خرم آباد به الشتر و مشهور به تنگ شبیخون است که نامش گویای بسیاری چیزهاست.

عکس مخمل کوه خرم آباد,فاصله مخمل کوه تا خرم آباد,مخمل کوه

بافت مخمل کوه رسوبی است و اکثر آن پوشیده از گلسنگ می باشد. گلسنگ های آفتاب سوخته و سیاه رنگ با آغاز بارش سراسر سبز می شود. به خاطر اینکه گلسنگ ها آفتاب گریز هستند، بخشی از مخمل کوه که کمتر مورد تابش خورشید قرار گرفته دیدنی تر و سر سبزتر است.

مخمل کوه لرستان

آبشار زیبای مخمل کوه در دره زیبای مخمل کوه و در تنگه شبیخون واقع شده است. نام آبشار برگرفته شده از گل سنگ های زیبا با رنگ سبز مخملی که در بهار روی سنگ ها رشد می کنند. پارک جنگلی و تفریحی برای گردشگران در تنگ شبیخون دایر شده که این مکان در دو فصل اول سال بسیار دیدنی می باشد.

 

آبشار مخمل کوه,پارک جنگلی مخمل کوه خرم آباد,رشته کوه های لرستان

برای علاقه مندان به کوهپیمایی، مخمل کوه مکان بسیار مناسبی است. دسترسی آبشار مخمل کوه یک راه هموار و آسفالت می باشد، به صورتی که با خودرو نیز می توان به دامنه آن رسید و برخلاف بسیاری از آبشار ها که مسیر صعب العبوری دارند، رسیدن به آبشار مخمل کوه برای عموم راحت است. با چند دقیقه رانندگی به کوهپایه می رسید و بعد از آن می توان به یک کوهپیمایی دلچسب و بی نظیر فکر کنید.

آدرس : لرستان - شهر خرم آباد، وارد بلوار ولایت و رباط نمکی
فاصله زمانی تا خرم آباد 32 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز خرم آباد ۱۶٫۸ کیلومتر
یک نظر در مورد مقاله “ مخمل کوه خرم آباد
  1. رسول :

    ????

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *