آبشار نوژیان خرم آباد

بازدید : 1322 بار
آبشار خرم آباد,آبشار نوژیان,آبشارهای استان لرستان
تاریخچه : آبشار نوژیان، یکی از مرتفع ترین آبشارهای ایران و از مهمترین جاذبه های طبیعی و جاهای دیدنی گردشگری استان لرستان به شمار می رود. این آبشار در جنوب شرقی شهر خرم آباد واقع شده است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

گردشگران برای رسیدن به آبشار نوژیان خرم آباد مسیری پر پیچ و خم و طولانی را باید بپیمایند اما طی کردن مسیر ارزش دیدن این آبشار زیبا را دارد. ارتفاع آبشار نوژیان 95 متر است که آب آن از چشمه های بالا دست تأمین می گردد. در فصل بهار آبشار پر آب بوده و هر چه به فصل تابستان نزدیک می شویم آب آبشار کم شده و از زیبایی اش کاسته می شود.

آبشارهای ایران,آدرس آبشار نوژیان خرم آباد,جاهای دیدنی خرم آباد

رودخانه ای در سمت راست آبشار قرار  گرفته که آب آن از چشمه های پیرامون آبشار تأمین می گردد. آبی که از آبشار نوژیان سرازیر می شود رودخانه کوچکی را متشکل داده که پس از عبور از نواحی مختلف به رودخانه سزار می ریزد. رودخانه دارای آب خنکی می باشد به همین خاطر محلی مناسب برای پروش ماهی قزل آلا است. بدین جهت در پایین دست آبشار نوژیان حوضچه های پرورش ماهی استقرار کرده اند.

عکس آبشار نوژیان

هنگامی که از مسیر پلیس راه خرم آباد و بروجرد به قصد دیدن این آبشار زیبا می روید، طبیعت جنگلی سرشار از درختان بلوط را نظاره گر می شوید. هم چنین در مسیر مراقب پیچ های تند جاده باشید که فاقد علائم راهنمایی و رانندگی هشدار دهنده و گارد ریل است. اما زیبایی این مسیر را نیز از دست ندهید. هم چنین اگر وقت کافی ندارید در وسط راه توقف نمایید و از زیبایی کوه های زاگرس لذت برید.

آبشار خرم آباد,آبشار نوژیان,آبشارهای استان لرستان

مردم منطقه اکثرا انسان هایی محترم و قابل اعتماد هستند به همین خاطر مواردی از عدم امنیت گزارش نشده است. سخنی که باید به آن متذکر شوید این است که حرکت شبانه در مسیر کوهستانی می تواند خطرات جاده ای برای شما در پی داشته باشد. بهترین زمان برای دیدن این منطقه زیبا از لحاظ زیبایی طبیعت، آبشار و درجه حرارت اواخر اردیبهشت ماه و خرداد است.

آدرس : لرستان - به طرف آبشار وارک خرم آباد
فاصله زمانی تا خرم آباد 1 ساعت و 1 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز خرم آباد ۴۲٫۵ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *