پارک جنگلی شورآب خرم آباد

بازدید : 1150 بار
آدرس پارک جنگلی شورآب خرم آباد,پارک جنگلی,پارک جنگلی شورآب
تاریخچه : پارک جنگلی شورآب، یکی از پارک های جنگلی و طبیعی در اطراف شهر خرم آباد می باشد که دارای جاده دسترسی آسفالت، آلاچیق و امکانات رفاهی است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

پارک جنگلی شورآب در فصل های مختلف سال از زیبایی های متفاوتی برخوردار است. وسعت  این پارک با کاشت و افزایش درخت در کل دامنه و ارتفاعات گسترده گردیده است به همین خاطر وسعت این پارک زیبا به 570 هکتار رسیده است.

پارک جنگلی شورآب لرستان,تفاوت بوستان و پارک,شورآب خرم آباد

پارک جنگلی شورآب لرستان دارای آب و هوایی معتدل در فصل بهار می باشد. هم چنین درختان انبوه بلوط و تنوع گونه ای نسبتا بالایی در این جنگل رویت می شود. این امتیازات پارک جنگلی در فصل بهار گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می نماید. نمایندگان شهر خرم آباد برای جذب گردشگران بیشتر طرحی مبنی بر احداث دهکده در پارک جنگلی شورآب نموده اند.

عکس پارک جنگلی شورآب خرم آباد

سوالی که برای خیلی از شماها در این مطلب پیش می آید اینست که پارک جنگلی یا بوستان روستایی با پارک شهری و روستایی چه تفاوتی دارد؟

همه ما وقتی نام پارک را می شنویم مکانی خوش آب و هوا، چمن کاری شده و با یک سری امکانات رفاهی و زمینی برای بازی بچه ها در ذهنمان مجسم می شود، کما اینکه با خود می اندیشیم آیا یک بوستان و پارک جنگلی هم باید این ویژگی ها  و امکانات را دارا باشد یا خیر.

آدرس پارک جنگلی شورآب خرم آباد,پارک جنگلی,پارک جنگلی شورآب

بوستان و پارک جنگلی به منطقه ای وسیع، طبیعتی دست نخورده و مهار نشده گفته می شود که به منزله ریه های هر شهر محسوب می گردد. پارک های جنگلی علاوه بر اینکه به صورت طبیعی وجود دارند از سوی مسئولان و منابع طبیعی به شکل دست کاشت و مصنوعی هم بنا به ضرورت هر شهر یا روستا ساخته می شوند.

آدرس پارک جنگلی شورآب خرم آباد,پارک جنگلی,پارک جنگلی شورآب

پارک های جنگلی در حاشیه و اطراف سکونت گاه های شهری و روستایی به وجود می آیند و بوستان های جنگلی طبیعی نیز با توجه به سازگار بودن گونه های درختی با منطقه ایجاد شده اند و هدف از ساخت این پارک ها افزایش سرانه فضای سبز در سکونت گاه های شهری و روستایی است. هم چنین با ورود مردم به این پارک ها در ذهنشان یک فضای جنگلی تداعی شود.

آدرس : لرستان - کیلومتر ۲۵ جاده خرم‌آباد به پلدختر
فاصله زمانی تا خرم آباد 35 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز خرم آباد ۳۴٫۱ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *