051-36040039

آبشار وارک خرم آباد

1620 ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
[Total: 2 میانگین: 5]
فاصله مکانی
تاریخچه
آدرس
فاصله زمانی

آبشار وارک یکی از آبشارهای زیبای دوقلو استان لرستان است که گردشگران بسیاری برای دیدن آن به روستای وارک وارد می شوند.

بسیاری از آبشارهای ایران دارای قدمتی تاریخی است که از جمله می توان به آبشار اخلمد مشهد، آبشار قره سو مشهد و آبشار نیاسر کاشان اشاره نمود که علاوه بر آن جنبه های سیاحتی و اقتصادی اش مورد توجه پادشاهان وقت بوده است. هم چنین از آبشارها برای حرکت دادن آسیاب های سنگی کمک گرفته می شده است. برخی از آبشار ها مثل آبشار گنج نامه همدان با قرار گرفتن در کنار کتیبه های تاریخی کوروش بیانگر اوج شکوه ایران باستان بوده است. بنابراین ما در این مطلب به یکی از 392 آبشار ایران، که از معروفیت بیشتری در میان مردم برخوردارست می پردازیم. 

varak-waterfall2

آبشار وارک خرم آباد یکی از زیباترین آبشارها و مکان های دیدنی کشور ایران است که در غرب گردنه نوژیان واقع شده است.

صخره سنگی سرچشمه آبشار یک را تشکیل داده که پس از مسیری 15 متری از صخره دوم سرازیر شده و آبشار دوم را ایجاد می کند. این آبشار در نزدیکی آبشار نوژیان واقع شده است. این دو آبشار منظره زیبایی را به این منطقه بخشیده اند.

varak-waterfall5

در پیرامون آبشار وارک درختانی از قبیل بلوط، گلابی و زالزالک یافت می شود. زمانیکه از جاده کمربندی خرم آباد به سمت جنوب بروید به یک سه راهی می رسید که اگر به دست چپ بپیچید به آبشار نوژیان خواهید رسید و اگر به دست راست بروید، به آبشار زیبای وارک می رسید که جاده پس از طی چند کیلومتر کوهستانی شده و طبیعت جنگلی زیبایی را مشاهده می کنید.

varak-waterfall6

برای رسیدن به آبشار و دیدن گوشه ای از خلقت زیبای خداوند، رنج پیاده روی را به فاصله 5 کیلومتر باید به جان خرید. پیاده روی در کنار طبیعت بی نظیری که صدای آبشار و رود را به همراه دارد دلچسب ، نشاط آور و خستگی برانداز است.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند