دره آبقد مشهد

بازدید : 10162 بار
آبشار آبغد,آبشار آبقد مشهد,آبغد چناران
تاریخچه : ارتفاع دره آبغد چناران حدود ۱۵۰۰ متر از سطح دریا می باشد. آب و هوای این دره معتدل و خشک می باشد و در ۶۹ کیلومتری شمال غرب مشهد در مسیر جاده مشهد و گوارشک قرار گرفته است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 23 امتیاز : 4.2]

دره آبقد مشهد در مسیر جاده مشهد و چناران واقع شده است. این دره سرچشمه رودخانه چناران است و با عبور رودخانه از آن، دره به مکانی خوش آب و هوا، سرسبز و جهانگردی تبدیل شده است. اگر در تور مشهد شرکت نمودید حتما از این جاذبه زیبا طبیعی بهره مند شوید.

آبغد مشهد,آدرس دره آبغد,تصاویر دره آبغد

دره آبقد دره ای بسیار زیبا است که رودخانه چناران در آن جاریست و آنجا را به مکانی بسیار زیبا و تفرحی تبدیل کرده است.

دره آبغد,دره آبقد,روستای آبغد چناران

ارتفاع دیواره های دره بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر است که شباهت زیادی به دره اخلمد دارد. البته از نظر زیبایی و خوب بودن آب و هوای منطقه کمتر از اخلمد نمی باشد.

روستای آبقد

دیواره های بلند دره آبغد برای سنگ نوردی بسیار مناسب است. بلندترین آبشار این دره حدود ۸ متر است.

آبشار آبغد,آبشار آبقد مشهد,آبغد چناران

در طول مسیر، دو دره فرعی با پوشش درختچه ای و علفزار وجود دارند. پس از طی حدود ۱۰ کیلومتر یک دو آبی در بالای دره با عرض زیاد قرار دارد. در سمت چپ دره ای بلند با عرض بیشتر از ۳۰۰ متر، به طرف شمال غرب و سرچشمه رود قرار دارد.

آبشار آبغد,آبشار آبقد مشهد,آبغد چناران

آبشار آبقد در استان خراسان رضوی واقع است. پس از طی کردن سه کیلومتر در دره آبقد، دهنه اصلی قرار دارد که از عرض دره کاسته شده و باغ ها به اتمام می‌ رسند.

آبشار آبغد,آبشار آبقد مشهد,آبغد چناران

شیب دره ملایم و در طول مسیر آب در دسترس است. دره آبقد به لحاظ موقعیت جغرافیایی در نزدیکی روستای آبقد قرار دارد. روستای آبقد از توابع درز آب چناران و دارای چند آبشار زیبا است. با توجه به جذابیت های این مکان دیدنی در شهر مشهد به زائران و مسافرانی که به مشهد سفر می کنند توصیه می کنیم از این جاذبه طبیعی دیدن نمایند. زیبایی این دره و خوبی آب و هوای این منطقه باعث می شود تا بسیاری از مسافران را به خود جذب نماید.

آدرس : خراسان رضوی - چناران
فاصله زمانی تا مشهد : 49 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز مشهد : 58.1 کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *