051-36040039

هفت حوض مشهد

7849 ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
[تعداد: 9    میانگین: 3.6/5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

هفت حوض مشهد یکی از جاذبه‌های گردشگری جنوب شرقی مشهد در استان خراسان رضوی است.

هفت حوض منطقه ای است صخره مانند با سنگ های صاف و صیقلی؛ حوضچه های طبیعی زیبا و بعد از آن طبیعتی بکر وجود دارد. دلیل نامگذاری هفت حوض، وجود هفت حوض طبیعی متصل به هم است. بعضی از هفت حوضچه ای که در این منطقه در امتداد هم قرار دارند، به اندازه یک استخر کوچک هستند. آب از حوضچه اول به حوضچه بعدی و بعدی می ریزد تا به حوضچه آخر برسد. این پدیده طبیعی حوض ها یا دولین ها، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته است.

آدرس هفت حوض,بوستان طبیعی هفت حوض مشهد,پارک هفت حوض مشهد

تصور این که هزاران سال است آب در این حوضچه ها جریان دارد، هر بیننده ای را مجذوب خود می کند، به دلیل جریان داشتن آب در طول سالیان دراز و ریزش آن از حوضچه ای به حوضچه دیگر و البته جنس سنگ های آن، به مرور زمان حوضچه های طبیعی بسیار زیبایی در دل سنگ ها به وجود آمده است.

تصاویر هفت حوض مشهد,عکس های هفت حوض مشهد,هفت حوض در مشهد

بعد از عبور از هفت حوض اصلی که در امتداد هم قرار گرفته اند، به تک حوض های بزرگ می رسید. بکر بودن این منطقه، پرتردد و پر بازدید نبودن و سکوت عجیبی که در آن حکم فرماست آرامش عجیبی به شما هدیه می کند.

آدرس هفت حوض,بوستان طبیعی هفت حوض مشهد,پارک هفت حوض مشهد

هفت حوض نام یکی از بکرترین، زیباترین و منحصربه فرد ترین پدیده های طبیعی ایران است. البته گوگل هم تقریبا مثل تهرانی ها فکر می کند؛ بعد از جست و جوی نام این منطقه، اطلاعات چندانی در مورد این منطقه که می تواند توریست های بسیاری را به خود جذب کند، پیدا نمی کنید. برای رسیدن به زیباترین پدیده و جاذبه طبیعی شهر مشهد، باید به دل کوه های خلج در اطراف مشهد سفر کنید.

آدرس هفت حوض,بوستان طبیعی هفت حوض مشهد,پارک هفت حوض مشهد

 این منطقه حدود ۷ کیلومتر از مشهد فاصله دارد. بعد از وارد شدن به شهرک سیدی و جاده خلج، پس از طی کردن حدود ۳ کیلومتر از جاده به دوراهی می رسید. باید جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ را ادامه بدهید تا به میدان مانندی برسید. پیاده شوید، خودتان را آماده کنید تا بعد از 2 کیلومتر پیاده روی به هفت حوض برسید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند

نظرات

  • قاسمی

    من مشهدی هستم و این مکان رو از نزدیک دیدم. بالا رفتن از کوههای سنگی برای دیدن هفت حوض خیلی سخته مخصوصا اگر مثل زمانی که من رفتم هم برف باشه و هم خزه های لیز روی سنگها. اما وقتی به بالا می رسی و می تونی هفت حوض رو ببینی، متوجه میشی که واقعا می ارزه و هیبت و زیبایی خاصی داره. پیشنهاد می کنم بازدید کنید.
    از این سایت هم خیلی ممنونم که اینقدر خوب و کامل مکان های دیدنی ایران رو نشون می ده. موفق باشید