پارک ملت مشهد

بازدید : 3376 بار
بزرگترین پارک مشهد,بوستان ملت مشهد,پارک ملت
تاریخچه : پارک ملت مشهد یکی از قدیمی‌ترین پارک های شهر مشهد است که در سال ۱۳۴۳ در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی در مکانی که آن زمان خارج شهر بود احداث گردید. به دلیل توسعه شهری، این پارک اکنون در داخل شهر مشهد قرار گرفته ‌است. پارک ملت در آن زمان توسط دو مهندس طراح انگلیسی به سبک بوستان‌های انگلستان طراحی گردید ولی ساخت آن بعد از چندین سال توسط مهندسین ایرانی به اتمام رسید. مساحت این پارک ۷۲۰ هزارمترمربع است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]

پارک ملت مشهد، یکی از بزرگترین پارکهای عمومی مشهد می باشد و مورد توجه مردم و زائرین حضرت رضا (ع) می باشد.

تاریخچه پارک ملت,تصاویر پارک ملت,قدیمی ترین پارک مشهد

در ضلع شرقی پارک ملت مشهد دریاچهٔ بوستان قرار گرفته ‌است. در پشت این دریاچه مجتمع جانبازان بوستان ملت قرار گرفته است و به صورت ۲۴ ساعته به ۱۵۰ نفر از جانبازان قطع نخاعی خدمات ارائه می‌دهد.

بزرگترین پارک مشهد,بوستان ملت مشهد,پارک ملت

پارک ملت بزرگترین پارک مشهد و یکی از زیباترین پارک های ایران به شمار می‌رود. این پارک در ضلع غربی شهر مشهد و حاشیه بلوار وکیل آباد احداث شده است. این پارک دارای شهربازی، تاسیسات ورزشی و فضای سبز می باشد. این پارک دارای امکانات بهداشتی ، مسجد، شهربازی، میادین ورزشی، مجتمع فرهنگی-هنری امام رضا ، کتابخانه ، استخر شنا و همچنین زمین ورزشی مخصوص خانمها می باشد.

بزرگترین پارک مشهد,بوستان ملت مشهد,پارک ملت

در مرکز این پارک ساختمان فرهنگی هنری امام رضا(ع) قرار دارد که شامل کتابخانه، کلاس‌های فرهنگی هنری، مسجد و… می‌باشد.

بزرگترین پارک مشهد,بوستان ملت مشهد,پارک ملت

 بزرگترین چرخ فلک خاورمیانه در پارک ملت مشهد در سال 1384 به بهره برداری رسید  این چرخ فلک با 250 تن ‏وزن قادر خواهد بود در یک دور کامل 448 نفر را به ارتفاع 80 متر بالا ببرد و سرنشینان این چرخ فلک می توانند به تماشای سیمایی از شهر بپردازند. چرخ فلک ‏پارک ملت مشهد پس از شهرهای لندن و توکیو سومین چرخ فلک بزرگ دنیا محسوب می شود.

بزرگترین پارک مشهد,بوستان ملت مشهد,پارک ملت

بوستان ملت یا پارک ملت مشهد اکنون مرکز ورزش صبحگاهی اقشار مختلف مردم مشهد، در تمام سال می باشد. این پارک محل مراجعه و اطراق زائرینی است که امکان تهیه محلی برای استقرار نیافته اند. فضای سبز و زیبا با طراحی مناسب پارک ملت مشهد به دلیل داشتن آب و هوای خوب و درخت های با قدمت بالا و انتقال انرژی مثبت برای آرامش اعصاب از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این فضای سبز با ارزش و قابل نگهداری و توسعه است.

با توجه به زیبایی و جذابیت این پارک من اگر جای شما بودم حتما زمانیکه به مشهد سفر می کردم به گروه نشاط آوران مراجعه می کردم تا در تور مشهد از این پارک زیبا در مشهد دیدن کنم.

آدرس : خراسان رضوی - مشهد - منطقه 11، بلوار امامت
فاصله زمانی تا مشهد : 19 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز مشهد : ۱۵٫۸ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *