MENUMENU
051-36040039

سد کارده مشهد

13322 ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
[تعداد: 20    میانگین: 2.8/5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

رودخانه سد کارده با آب دائمی و مناظر زیبای کوهستانی و مجموعه تفریحی دنیای آبی در ساحل سد، یکی از بهترین تفریحگاه‌ های خوش آب و هوای مشهد می‌ باشد. اگر در تور مشهد شرکت کردید حتما از سد کارده مشهد بازدید نمایید. این سد در فاصله 44 کیلومتری مشهد قرار دارد و در اطراف خود مناظر شگفت انگیز و جدید خلق کرده است. گنجایش دریاچه پشت سد کارده مشهد بخشی از آب منطقه را تأمین می کند.

سد کارده مشهد یکی از گردشگاه‌ های آبی مشهد، در کیلومتر 20 جاده این شهر به کلات بر روی رودخانه‌ ای به نام کارده واقع شده است. کارده دارای باغ های میوه فراوان و سد بسیار بزرگی است. سد کارده به خاطر داشتن مناظر بسیار زیبا و کوهستانی یکی از زیباترین تفریحگاه‌ های شهر مشهد به شمار می‌ آید و به دلیل داشتن محل استراحت موقتی، سکو، فروشگاه و... برای زائرین و مسافران و شهروندان مکان مناسبی می باشد.

آدرس سد کارده,آدرس سد کارده مشهد,تصاویر سد کارده

سد کارده مشهد در فاصله 40 کیلومتری شمال مشهد قرار گرفته است و از کیلومتر 16 جاده کلات به سمت چپ منشعب می‌ شود.

مشخصات سد کارده مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد,رودخانه سد کارده,رودخانه کارده

سد کارده از نوع بتنی دو قوسی متقارن با ارتفاع 67 متر و طول تاج آن 144 متر می باشد که این سد توان ذخیره 44 میلیون متر مکعب آب را دارد.

سد کارده متشکل از 15 بلوک 10 متری با ارتفاع 67 متر از پی و حجم 32 هزار مترمکعب بتن‌ ریزی می‌ باشد.

رودخانه کارده مشهد,سد طرق,سد كارده

به منظور بهره‌ گیری بهینه از منابع آبی استان، سدهایی ساخته شده است که مهم‌ ترین آن‌ ها عبارتند از : سد کارده و سد طرق در شهرستان مشهد و سد شهید یعقوبی در شهرستان تربت حیدریه و سد دوستی در مرز ایران و ترکمنستان می باشد. به شما زائران محترم که به مشهد تشریف می آورید پیشنهاد میکنیم در تور مشهد از این مکان دیدنی بازدید نمایید.

سد كارده مشهد,سد کارده,سد کارده در مشهد

در سرزمین خشک و کویری مشهد می‌ توان مناطق و مکان‌ هایی را دید که گاهی مسحور کننده هستند از جمله این مناطق دیدنی می توان در ۴۸ کیلومتری جاده مشهد به کلات روی رودخانه کارده سدی بتنی دیده می‌ شود نام برد. این منطقه که جزو گردشگاه‌ های آبی اطراف مشهد به حساب می آید از انتهای خیابان خواجه ربیع راه دسترسی داره و منطقه‌ ای خوش آب و هوا به حساب می آید.

عکس های سد کارده مشهد

سد کارده مشهد,عکس سد کارده مشهد,مشخصات سد کارده مشهد

مکان های دیدنی مشهد

آدرس سد کارده,آدرس سد کارده مشهد,تصاویر سد کارده

آدرس سد کارده,آدرس سد کارده مشهد,تصاویر سد کارده

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند