051-36040039
sade-karde (4)

سد کارده مشهد

12396 ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
[تعداد: 20    میانگین: 2.8/5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

رودخانه سد کارده با آب دائمی و مناظر زیبای کوهستانی و مجموعه تفریحی دنیای آبی در ساحل سد، یکی از بهترین تفریحگاه‌های خوش آب و هوای مشهد می‌باشد. اگر در تور مشهد شرکت کردید حتما از سد کارده مشهد بازدید نمایید. این سد در فاصله 44 کیلومتری مشهد قرار دارد و در اطراف خود مناظر شگفت انگیز و جدید خلق کرده است. گنجایش دریاچه پشت سد کارده حدوداً 5/31 میلیون متر مکعب است که بخشی از آب منطقه را تأمین می کند.در 48 کیلومتری جاده مشهد به کلات روی رودخانه کارده سدی بتنی به چشم میخورد که 36 میلیون متر ظرفیت مکعبی دارد و جزو گردشگاههای آبی مشهد به شمار می آید.

سد کارده یکی از گردشگاه‌های آبی مشهد، در کیلومتر 20 جاده این شهر به کلات بر روی رودخانه‌ای به نام کارده واقع شده است. کارده دارای باغ های میوه فراوان و سد بسیار بزرگی است. سد کارده به خاطر داشتن مناظر بسیار زیبا و کوهستانی یکی از زیباترین تفریحگاه‌های شهر مشهد به شمار می‌آید و به دلیل داشتن محل استراحت موقتی، سکو، فروشگاه و... برای زائرین و مسافران و شهروندان مکان مناسبی می باشد.

آدرس سد کارده,تصاویر سد کارده,جاذبه های گردشگری مشهد
سد کارده مشهد در فاصله 40 کیلومتری شمال مشهد قرار گرفته است و از کیلومتر 16 جاده کلات به سمت چپ منشعب می‌شود. سد کارده از نوع بتنی دو قوسی متقارن با ارتفاع 67 متر و طول تاج آن 144 متر می باشد که این سد توان ذخیره 44 میلیون متر مکعب آب را دارد.

رودخانه سد کارده,رودخانه کارده,سد کارده

سد کارده متشکل از 15 بلوک 10 متری با ارتفاع 67 متر از پی و حجم 32 هزار مترمکعب بتن‌ریزی می‌باشد.

مکان های دیدنی مشهد
به منظور بهره‌گیری بهینه از منابع آبی استان، سدهایی ساخته شده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از : سد کارده و سد طرق در شهرستان مشهد و سد شهید یعقوبی در شهرستان تربت حیدریه و سد دوستی در مرز ایران و ترکمنستان می باشد. به شما زائران محترم که به مشهد تشریف می آورید پیشنهاد میکنیم در تور مشهد از این مکان دیدنی بازدید نمایید.

آدرس سد کارده,تصاویر سد کارده,جاذبه های گردشگری مشهد

در سرزمین خشک و کویری مشهد می‌توان مناطق و مکان‌هایی را دید که گاهی مسحور کننده هستند از جمله این مناطق دیدنی می توان در ۴۸ کیلومتری جاده مشهد به کلات روی رودخانه کارده سدی بتنی دیده می‌شود که ظرفیتی ۳۶ میلیون متر مکعبی دارد. این منطقه که جزو گردشگاه‌های آبی مشهد به حساب می آید از انتهای خیابان خواجه ربیع راه دسترسی داره و منطقه‌ای خوش آب و هوا به حساب می رود.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند