دریاچه سد سنگر رشت

بازدید : 1474 بار
چشمه چشماگل سه شنبه,دریاچه رشت,دریاچه سد سنگر
تاریخچه : دریاچه سد سنگر یکی از دریاچه های زیبای استان گیلان می باشد که در فاصله 5/5 کیلومتری جنوب شرقی شهر سنگر قرار دارد. این دریاچه بر روی رودخانه سفید رود احداث شده است. ساخت سد سنگر رشت در سال 1341 هجری شمسی شروع شد و در سال 1346 هجری شمسی به بهره برداری کامل رسید.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4]

 سد دریاچه سنگر رشت، بخش عمده آب سفیدرود را در جهت آبیاری شالیزارهای اراضی جلگه ای در دو بخش کانال اصلی سمت راست و چپ تقسیم نموده است. در واقع کانال سمت چپ با طول 30 کیلومتر تا زمین های فومنات در غرب گیلان کشیده شده و کانال سمت راست با طول 26 کیلومتر تا لنگرود در شرق گیلان ادامه دارد. وجود این کانال برای نواحی آستانه، لاهیجان و لنگرود بسیار بااهمیت است و به منزله یک سفید رود کوچک می باشد.

دریاچه سنگر,سد سنگر رشت,سنگر رشت

در اطراف دریاچه سد سنگر رشت، مناظر و چشم اندازهای بسیار زیبا و دل انگیزی وجود دارد که باعث شده گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری را  بویژه در  ایام تعطیل و سیزده بدر به سوی خود جلب نماید.

درباره شهر سنگر رشت:

شهر سنگر یکی از توابع شهرستان رشت در استان گیلان است که در فاصله تقریبی 14 کیلومتری جنوب شرقی شهر رشت قرار گرفته است. اکثریت مردم شهر سنگر به کشاورزی در شالیزارها می پردازند. یکی دیگر از شغل های رایج مردم منطقه، پرورش ماهی است. از دیگر جاذبه های دیدنی شهر سنگر می توان به چشمه ای بنام چشمه چشماگل طالم سه شنبه اشاره کرد که در روستای طالم سه شنبه از توابع بخش سنگر قرار گرفته است.

شهر سنگر

از آب معدنی چشمه چشماکل برای درمان بیماری های پوستی بالخص جوش های صورت و بدن استفاده می شود. درختی تنومند در کنار چشمه مشاهده می شود که مورد احترام اهالی منطقه است.

پس اگر قصد رفتن به آنجا را کردید به این نکته توجه کنید که مراقب رفتار خود با این درخت باشید زیرا ممکن است نادانسته موجب ناراحتی بومیان منطقه شوید.

آدرس : گیلان - شهر رشت، جاده سنگر
فاصله زمانی تا رشت 30 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز رشت ۱۷٫۸ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *