دریاچه میانشه ساری

بازدید : 10410 بار
آدرس دریاچه میانشه,دریاچه چورت,دریاچه چورت مازندران
تاریخچه : دریاچه میانشه یکی از دریاچه های طبیعی استان مازندران است که در بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار گرفته است. نام دیگر این دریاچه، دریاچه چورت می باشد که نام آن از روستای چورت در  نزدیکی دریاچه گرفته شده است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]

وسعت دریاچه میانشه حدود 2,5 هکتار است. در حدود سال 1300 هجری شمسی، دریاچه میانشه بر اثر رانش زمین و زمین لرزه و مسدود شدن مسیر آب چشمه کنارش تشکیل شد. منظره ویژه ای در زمانی که آب کاهش پیدا می کند، بوجود می آید و آن پدیدار شدن باقیمانده درخت هایی است که از قبل در محل پیدایش دریاچه دیده می شده اند.

دریاچه میانشه,دریاچه میانشه چورت,ماهیگیری در دریاچه میانشه

پیرامون دریاچه میانشه را پوشش های جنگلی بکر و درختان قدیمی فرا گرفته و دریاچه در شکاف دره ای با شیب زیاد واقع شده است. دریاچه دارای شکل هندسی بیضی بوده و میزان ژرفا و عمق اش با توجه به میزان بارش های فصلی متغیر  می باشد. ماهی های درون دریاچه میانشه توسط افراد محلی ریخته شده اند.

مسیر دریاچه میانشه

این مکان یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی ساری محسوب شده به طوری که برای رسیدن به آن می بایست مسیر جنگلی زیبایی را در  میان درختان انبوه تجربه نمائید. در راه مسیر امکاناتی از قبیل استراحتگاه و سرویس بهداشتی است که همین باعث می شود از سختی پیاده روی تان کم شود. برای پیدا نمودن راه می توانید از  لیدر های محلی استفاده نمائید. دریاچه میانشه در فاصله های نه چندان دوری از مکان های دیدنی نظیر چشمه های باداب سورت، سد سلیمان تنگه و دریاچه عباس آباد واقع شده است و می توان علاوه بر آن به این مکان ها هم رفت.

آدرس دریاچه میانشه,دریاچه چورت,دریاچه چورت مازندران

پس گردشگر عزیز اگر قصد عزیمت به دریاچه میانشه را داشتید، حتما تجهیزات کامل سفر از جمله چادر، وسایل گرمایشی، خوراک و … را با خود به همراه داشته باشید، در این صورت می توانید اقامت شبانه خوبی را در آن جا سپری نمائید. هم چنین خودرو مورد نظرتان می بایست پر قدرت و مجهز به زنجیر چرخ باشد. 

آدرس دریاچه میانشه,دریاچه چورت,دریاچه چورت مازندران

در این دریاچه با جاذبه های زیادی برخورد خواهید داشت که از جمله می توان به درختان سر به فلک کشیده، مه، سکوت، صدای حیوانات و پرندگان، هوای دل انگیز و شاخه های خم شده در آب اشاره نمود. در دریاچه میانشه شنا کردن تا حدودی خطرناک است و امکان ماهیگیری وجود دارد.

آدرس : مازندران - شهر ساری، جاده دریاچه میانشه چورت
فاصله زمانی تا ساری 1 ساعت و 48 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز ساری ۷۵٫۷ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *