051-36040039
mianshe-lake2

دریاچه میانشه ساری

10696 ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
[تعداد: 4    میانگین: 5/5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دریاچه میانشه یکی از دریاچه های طبیعی استان مازندران است که در بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار گرفته است. نام دیگر این دریاچه، دریاچه چورت می باشد که نام آن از روستای چورت در  نزدیکی دریاچه گرفته شده است.

وسعت دریاچه میانشه حدود 2,5 هکتار است. در حدود سال 1300 هجری شمسی، دریاچه میانشه بر اثر رانش زمین و زمین لرزه و مسدود شدن مسیر آب چشمه کنارش تشکیل شد. منظره ویژه ای در زمانی که آب کاهش پیدا می کند، بوجود می آید و آن پدیدار شدن باقیمانده درخت هایی است که از قبل در محل پیدایش دریاچه دیده می شده اند.

mianshe-lake5

پیرامون دریاچه میانشه را پوشش های جنگلی بکر و درختان قدیمی فرا گرفته و دریاچه در شکاف دره ای با شیب زیاد واقع شده است. دریاچه دارای شکل هندسی بیضی بوده و میزان ژرفا و عمق اش با توجه به میزان بارش های فصلی متغیر  می باشد. ماهی های درون دریاچه میانشه توسط افراد محلی ریخته شده اند.

mianshe-lake1

این مکان یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی ساری محسوب شده به طوری که برای رسیدن به آن می بایست مسیر جنگلی زیبایی را در  میان درختان انبوه تجربه نمائید. در راه مسیر امکاناتی از قبیل استراحتگاه و سرویس بهداشتی است که همین باعث می شود از سختی پیاده روی تان کم شود. برای پیدا نمودن راه می توانید از  لیدر های محلی استفاده نمائید. دریاچه میانشه در فاصله های نه چندان دوری از مکان های دیدنی نظیر چشمه های باداب سورت، سد سلیمان تنگه و دریاچه عباس آباد واقع شده است و می توان علاوه بر آن به این مکان ها هم رفت.

mianshe-lake4

پس گردشگر عزیز اگر قصد عزیمت به دریاچه میانشه را داشتید، حتما تجهیزات کامل سفر از جمله چادر، وسایل گرمایشی، خوراک و … را با خود به همراه داشته باشید، در این صورت می توانید اقامت شبانه خوبی را در آن جا سپری نمائید. هم چنین خودرو مورد نظرتان می بایست پر قدرت و مجهز به زنجیر چرخ باشد. 

mianshe-lake3

در این دریاچه با جاذبه های زیادی برخورد خواهید داشت که از جمله می توان به درختان سر به فلک کشیده، مه، سکوت، صدای حیوانات و پرندگان، هوای دل انگیز و شاخه های خم شده در آب اشاره نمود. در دریاچه میانشه شنا کردن تا حدودی خطرناک است و امکان ماهیگیری وجود دارد.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند