051-36040039

دریاچه شورمست مازندران

1015 ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
[تعداد: 11    میانگین: 4.8/5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دریاچه شورمست مازندران تنها دریاچه طبیعی شهرستان سوادکوه است که در فاصله 6 کیلومتری از شهر زیبای پل سفید قرار دارد. این دریاچه که در ارتفاعات غربی نزدیک به پل سفید واقع شده است، نزدیک به 15 هزار متر مربع مساحت دارد و اطراف آن توسط جنگل هایی با درختان قدیمی احاطه شده است. منطره زیبای دریاچه شورمست سوادکوه و اطراف آن باعث شده تا گردشگران و بومیان زیادی در ایام تعطیلات از آن دیدن کنند.

جاذبه های گردشگری مازندران,درياچه شورمست فيروزكوه,دریاچه شورمست

در دریاچه شورمست فیروزکوه، ماهیگیری آزاد است و در فصول مختلف می توانید ماهیگیران را در کنار دریاچه درحالیکه قلاب هایشان را درون دریاچه انداخته اند ببینید. این دریاچه زیبا در ورودی مازندران از سمت سوادکوه قرار دارد، به همین علت مسافران زیادی در مسیر مازندران ساعاتی را کنار این دریاچه به استراحت می پردازند. مسیری که به سمت دریاچه شورمست می رود بسیار پر رفت و آمد است و با معرفی درست و ایجاد امکانات رفاهی مناسب می توان گردشگران فراوانی را به سمت این دریاچه سوق داد.

دریاچه شورمست در زمستان,دریاچه شورمست سوادکوه,دریاچه شورمست فیروزکوه

درختان توسکای درياچه شورمست فيروزكوه نمای بسیار زیبایی به آن بخشیده اند. این درختان که در آب ریشه دارند گاهی اوقات درون دریاچه به حرکت درمی آیند و شکل آن را از یکنواختی درمی آورند. در حال حاضر در اطراف دریاچه می توان امکاناتی نظیر آب آشامیدنی، آلاچیق اجاره ای و سفره خانه ای باصفا را مشاهده کرد. همچنین چندین قایق پدالی برای کسانی که می خواهند گشتی درون دریاچه بزنند وجود دارد.

جاذبه های گردشگری مازندران,درياچه شورمست فيروزكوه,دریاچه شورمست

اطراف دریاچه اما برای کمپینگ بسیار مناسب است. آب و هوای بسیار مطبوع و دلپذیر اطراف دریاچه شما را ترغیب می کند تا شبی را در کنار آن سپری کنید. درون دریاچه انواع ماهی ها، قورباغه و دیگر جانوران آبزی را می توانید مشاهده کنید. بهترین زمان برای بازدید از دریاچه اواخر بهار و فصل تابستان می باشد. اما دریاچه شورمست در زمستان آب و هوایی سرد دارد و بهتر است در این فصل از آن دیدن نکنید.

جاذبه های گردشگری مازندران,درياچه شورمست فيروزكوه,دریاچه شورمست

دریاچه شورمست یکی جذاب ترین جاذبه های گردشگری مازندران است. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا در سفر خود به مازندران از این دریاچه زیبا نیز دیدن کنید و در صورت امکان در کنار آن کمپ بزنید تا از زیبایی های آن لذت ببرید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند