پارک جنگلی شهید زارع ساری

بازدید : 1750 بار
آدرس پارک جنگلی شهید زارع,پارک جنگلی ساری,پارک جنگلی شهید زارع
تاریخچه : پارک جنگلی شهید زارع ، یکی از پارک های زیبا و دیدنی شهر ساری می باشد که در مجاورت با تپه های جنگلی و کم ارتفاع دامنه البرز قرار گرفته است. گردشگران با استفاده از امکاناتی که در آن جا برایشان مهیا است می توانند اقامت کوتاه مدتی را سپری نمایند. در واقع این مکان برای مسافرانی که می خواهند اقامت شبانه رایگانی را داشته باشند بهترین جاست.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

پارک شهید زارع دارای مساحتی برابر با هفتاد هکتار بوده و شامل تیپ درختی بلوط و انجیلی می باشد.

پارک شهید زارع,پارک شهید زارع ساری,عکس پارک جنگلی

در سال 1344 هجری شمسی به منظور جلوگیری از نابودی جنگل و به هدف احیا و بازسازی آن، این پارک را با گونه های کاج تهران و زربین درختکاری نمودند.

احداث پارک جنگلی شهید زارع در سال 1359 هجری شمسی صورت گرفت اما تا چندین سال بدون کتابچه طرح مدون بود، تا اینکه مدیریت طرح پارک موصوف به مدت ده سال تا سال 1385هجری شمسی به بخش خصوصی واگذار شد.

عکس پارک جنگلی شهید زارع

در پارک جنگلی شهید زارع ساری برای رفاه حال گردشگران عزیز امکانات و تأسیساتی را ایجاد نمودند که شامل جاده ای با دسترسی آسفالته، تعداد قابل قبولی سرویس بهداشتی، قرار دادن نمازخانه ای با زیر بنای 120 متر مربع با دو بخش مجزای زنانه و مردانه، فروشگاه مواد غذایی، قهوه خانه سنتی با امکانات مجهز، کباب خانه، مغازه ساندویچی، یک حلقه چاه آب آشامیدنی، دو دستگاه منبع آب زیر زمینی، موتور خانه، محوطه ای برای بازی کودکان، شهر بازی کوچکی مختص برای کودکان، زمین ورزشی والیبال، پارکینگ، دارا بودن پیست اسکیت مجهز ، اجاق گاز برای طبخ غذا و آلاچیق می باشد.

آدرس پارک جنگلی شهید زارع,پارک جنگلی ساری,پارک جنگلی شهید زارع

با وجود این امکانات تور گردانان در ایام روز می توانند اوقات خوشی را برای گردشگران خود مهیا نمایند.

آدرس پارک جنگلی شهید زارع,پارک جنگلی ساری,پارک جنگلی شهید زارع

هرساله عده ای از گردشگران در روز 13 فروردین، روز آشتی با طبیعت به جمع آوری زباله هایی که عده ای دیگر از مسافران به علت کم توجهی به درون این محیط زیبا می ریزند، می پردازند. امید است که دیگر شاهد اینگونه صحنه ها نباشیم.

آدرس : مازندران - شهر ساری، جنوب جاده ساري – بهشهر و جنب بيمارستان سوانح و سوختگي زارع
فاصله زمانی تا ساری 21 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز ساری ۹٫۷ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *