پیست دیزین تهران

بازدید : 1402 بار
آدرس پیست دیزین تهران,پیست اسکی,پیست اسکی تهران
تاریخچه : پیست اسکی دیزین تهران اولین پیست اسکی در ایران می باشد که از طرف فدراسیون جهانی اسکی به منظور برگزاری مسابقات رسمی و بین المللی مورد استفاده قرار گرفته است
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.5]

اگر شهروند تهرانی هستید احتمالا از محور شمشک به دیزین گذشته اید اما اگر ساکن تهران نیستید و از این راه عبور کرده اید جزء اتفاقات نادر می باشد که تجربه دیدن و آشنایی با این راه را داشته اید. اگرچه مسیر محور شمشک به دیزین از لحاظ اقتصادی با ارزش است اما این مسیر فقط در تابستان قابل استفاده می باشد و به محض اینکه برفی برای اولین بار بارش نماید این مسیر دیگر کارکردی ندارد.

پیست اسکی دیزین,پیست تهران,پیست دیزین

منطقه دیزین در شمال شهر تهران و در دامنه کوه های البرز قرار گرفته که اگر از مسیر تهران- کرج- چالوس عبور کرده باشید حتما تابلوهای معرفی آن را مشاهده نمودید. اگر در راه مسیر به دل کوه بزنید روستای ولایت رود را رویت می نمایید که به خاطر موقعیت جغرافیایی اش از دیگر روستاهای منطقه مشهورتر و زیباتر شده است.

دیزین تهران

بعد از گذشتن از روستای ولایت رود و پشت سر نهادن چند مجتمع مسکونی به پیست اسکی دیزین می رسید که در آنجا آسمان را آبی آسمانی می بینید و درخشش ستاره ها را در شب به شکلی زیبا نظاره گر هستید. لازم نیست که اهل اسکی بازی و علاقه مند به برف باشید همین که دنبال دمی آسایشید همین کافی است که به این منطقه جذاب و دیدنی سر بزنید.

آدرس پیست دیزین تهران,پیست اسکی,پیست اسکی تهران

جالب است بدانید که مهمان های زمستانه پیست دیزین علاوه بر علاقه مندان ایرانی به اسکی اکثر دیپلمات ها و کارداران سفارتخانه های خارجی در ایران هم هستند. به همین خاطر اگر مسیر مارپیچی منطقه دیزین مورد بازسازی قرار بگیرد ارزش سرمایه گذاری و اقتصادی آن چندین برابر می شود و هم چنین تردد سنگین جاده چالوس رو به کاهش می رود.

آدرس پیست دیزین تهران,پیست اسکی,پیست اسکی تهران

پپیست اسکی دیزین دارای امکانات رفاهی نظیر هتل، کلبه و رستوران می باشد. هم چنین در منطقه دیزین تله کابین و پیست اسکی چمن ساخته شده است. پیست اسکی چمن دیزین در سال 1373هجری شمسی به بهره برداری رسید.

آدرس : تهران -منطقه گاجره، جاده 425
فاصله زمانی تا تهران 2 ساعت و 29 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز تهران ۱۲۷ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *