051-36040039

دریاچه سد شاه قاسم یاسوج

1842 ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
[تعداد: 9    میانگین: 4.4/5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

سدها همیشه یکی از نقاطی هستند که گردشگران و مسافران را به خود جذب می کنند. دریاچه ای که در پشت سدها ایجاد می شود، فرصت مناسبی را برای سرسبزی و آبادانی مناطق اطراف سد به وجود می آورد.

دریاچه سد شاه قاسم که در استان کهگیلویه و بویراحمد و در نزدیکی شهر یاسوج قرار دارد، یکی از مکان هایی است که گردشگران و بومیان را در روزهای تعطیل به سمت خود می کشاند. اطراف دریاچه را جنگل های زیبای بلوط احاطه کرده اند که نمای اطراف سد را بسیار زیبا ساختند.

جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد,دریاچه سد شاه قاسم,دریاچه سد شاه قاسم کهگیلویه و بویراحمد

سد شاه قاسم از نوع سدهای خاکی است و وظیفه تأمین آب شهر یاسوج را بر عهده دارد. دریاچه سد شاه قاسم محل زندگی پرندگانی مانند مرغابی و حواصیل می باشد. البته آب دریاچه سد شاه قاسم یاسوج از طریق بارش ها و ذوب شدن برف ها در ارتفاعات اطراف تأمین می شود، به همین دلیل در اثر کمبود بارش آب دریاچه نیز گاهی بسیار کم یا حتی خشک می شود. همین امر سبب می گردد تا پرندگان نیز از این دریاچه مهاجرت کنند.

سد خاکی شاه قاسم,سد شاه قاسم,سد شاه قاسم یاسوج

در کنار دریاچه امکانات تفریحی و رفاهی نیز تعبیه شده است. وسایل مناسب برای ورزش های آبی مثل شنا و همچنین قایق هایی برای قایق سواری در دریاچه از جمله این امکانات هستند. نزدیکی سد خاکی شاه قاسم به شهر یاسوج نیز باعث شده تا بسیاری از مردم شهر در تعطیلات و اوقات فراغت خود از این دریاچه و طبیعت زیبای اطراف آن دیدن کنند.

جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد,دریاچه سد شاه قاسم,دریاچه سد شاه قاسم کهگیلویه و بویراحمد

دریاچه سد شاه قاسم کهگیلویه و بویراحمد که با طبیعت و مناظر چشم نواز خود هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند، تنها یکی از جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می باشد. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در فصل بهار که تازه برف ها در حال ذوب شدن هستند از این دریاچه دیدن کنید تا از زیبایی های آن بهره ببرید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند