051-36040039

جاذبه های گردشگری نروژ

730 ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
[تعداد: 10    میانگین: 5/5]

کشور نروژ یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا است که پایتخت آن شهر اسلو می باشد. نروژ با کشورهای روسیه، فنلاند و سوئد همسایه است و به صورت پادشاهی اداره می شود. همچنین این کشور با دریای بارنتز و اقیانوس اطلس هم مرز است و دارای سواحلی زیبا می باشد. کشور نروژ دارای ذخایر نفت و گاز عظیمی است و همین عامل باعث شده تا جزو کشورهای مرفه جهان قرار بگیرد.

جاذبه هاي گردشگري نروژ,جاذبه های گردشگری اسلو نروژ,جاذبه های گردشگری نروژ

درآمد های کشور نروژ تا حد زیادی به صنایع پتروشیمی وابسته است و روابط نزدیکی با اتحادیه اروپا دارد. این کشور عضو پیمان شنگن است و به همین دلیل سالانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران اروپایی است که برای دیدن جاذبه های این کشور به آن سفر می کنند. نروژ از جمله کشورهایی است که سطح رضایت و امید زندگی مردم آن بالاست و به همین دلیل در زمره شادترین کشورهای جهان قرار می گیرد. نروژ کشوری توسعه یافته است و سیستم دموکراسی در آن بسیار پیشرفته است.

جاذبه های نروژ,کشور نروژ,گردشگری نروژ

کشور نروژ در قسمت های جنوبی دارای آب و هوایی معتدل و سرد است و خاک آن بسیار حاصلخیز است. اما شمال این کشور به دلیلی نزدیکی به قطب بسیار سرد و غیر مسکونی می باشد. علاوه بر اسلو شهرهای باروم، استاوانگر، تروندهیم و برگن از جمله شهرهای مهم نروژ می باشند. نروژی ها نیز از نوادگان وایکینگ ها هستند و همانند دیگر کشورهای منطقه اسکاندیناوی، فرهنگ وایکینگ ها را می توان در بین مردم این کشور مشاهده کرد.

مناطق گردشگری نروژ

کیپ شمالی، مجمع الجزایر زیبای لوفوتن، صخره پریکستولن، آبشار گیرانگرفورد، پارک مجسمه های ویگلند، ساختمان های بریگن و کوه ترولستیگن از جمله مناطق گردشگری نروژ هستند که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند. نروژ دارای طبیعتی زیبا و مناظری چشم نواز است که می توان از دیدن آنها لذت برد. همچنین در شمال نروژ در فصل زمستان می توان شفق قطبی را مشاهده کرد که یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی دنیا است.

جاذبه هاي گردشگري نروژ,جاذبه های گردشگری اسلو نروژ,جاذبه های گردشگری نروژ

اطلاعاتی در مورد کشور نروژ:

زبان رسمی: نروژی و سامی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: پادشاهی مشروطه پارلمانی

جمعیت: حدود 5 میلیون و 233 هزار نفر

مساحت: 385,278 کیلومتر مربع

واحد پول: کرون نروژ (NOK)

NOK 8,05 = $1

پیش شماره: +47

اختلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور نروژ بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری اسلو نروژ

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند