051-36040039
honar 0

بازار هنر اصفهان

6926 ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
[تعداد: 6    میانگین: 4.5/5]

بازار هنر اصفهان در دوران صفوی بنا شد و جزو شاهکار های معماری آن دوران بود، نام آن بازار کاروانسرای مادر شاه بوده و بعد ها نام آن به بازار هنر تغییر می کند. این بازار در قدیم بلند ترین بازار اصفهان و به بازار بلند اصفهان معروف بود، به دلیل ارتفاع هشت متری بازار این لقب برای آن انتخاب شده است.

تاریخچه بازار هنر اصفهان

آدرس بازار هنر اصفهان,بازار سنتی هنر اصفهان,بازار قدیمی هنر اصفهان

تاریخ ساخت بنای بازار هنر اصفهان مربوط به سال 1116 هجری قمری و تاریخ اتمام آن به سال 1118 باز می گردد. بازار قدیمی اصفهان در سال 1340 توسط اوقاف به دست هنرمندان واجد شرایط سپرده شد تا بنای بازار از بین نرود، هنرمندان در این بازار صنایع دستی خویش را که امروزه عمدتا طلا و جواهر است به فروش می رسانند. این بازار را در سال 1345 مرمت و بازسازی کردند، ولی همچنان سقف بازار را خطر تخریب، تهدید میکند.

معماری بازار هنر

بازار هنر در اصفهان,تاریخچه بازار هنر اصفهان,سایت بازار هنر اصفهان

این بازار دارای دو طبقه بوده و در طبقه ی بالای آن کارگاه های مرتبط با واحد های تجاری همکف وجود دارد. مصالح بکار رفته در بنای بازار هنر اصفهان از خشت و آجر می باشد که در زمان خود بهترین مصالح بومی بوده است. عمدتا غرفه های بازار هنر اصفهان هم سطح زمین است و در جلوی بعضی از آن ها یک سفه مشاهده می شود. طول بازار به طور تقریبی 200 متر مربع می باشد و دارای 78 واحد مغازه است.

بخش فروش بازار

عکس بازار هنر اصفهان

در بازار سنتی هنر اصفهان عمده ی مغازه های موجود و فعال، از صنف طلا و نقره هستند که هنرمندان در کارگاه های موجود در بازار آن ها را تولید می کنند. انواع فروشگاه های طلا فروشی، زیورآلات و بدلیجات را می توان در بازار هنر اصفهان یافت. بازار هنر در اصفهان به صورت تخصصی بورس طلا و سکه و ... شده است.

آدرس بازار هنر اصفهان : خیابان چهارباغ عباسی، جنب پارک هشت بهشت

شماره تماس این مجموعه : 32211698-031

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند