MENUMENU
051-36040039

آبشار وارگ لرستان

3402 ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

در جنوب شهرستان الیگودرز و در نزدیکی روستای وارگ، آبشاری با همین نام وجود دارد که یکی از زیباترین آبشارهای استان لرستان می باشد. آبشار وارگ لرستان یکی از پرآب ترین آبشارهای ایران است و از چشمه های بالای صخره سنگی سرچشمه می گیرد. فرود آب از چشمه های بالای صخره سنگی باعث ایجاد اولین آبشار می شود و پس از طی مسافت کوتاهی، از صخره دوم جاری می شود و آبشار دوم به وجود می آید. پس از آن آب آبشار وارگ به رودخانه رودبار لرستان می ریزد.

آبشار وارگ,آبشار وارگ الیگودرز,آبشار وارگ بزنوید

مسیر رسیدن به آبشار وارگ الیگودرز بسیار صعب العبور می باشد. از الیگودرز به سمت شول آباد که می روید، مسیر روستای بزنوید را باید در پیش بگیرید تا به روستای دستگرد برسید. تا روستای دستگرد را می توان با خودرو رفت اما از آنجا به بعد باید با پای پیاده ادامه دهید. از هرکدام از اهالی روستا که بپرسید مسیر را به شما نشان می دهند. صعب العبور بودن مسیر آبشار وارگ خرم آباد باعث شده تا این منطقه بکر  و دست نخورده باقی بماند.

آبشار وارگ خرم آباد,آبشار وارگ در استان لرستان,آبشار وارگ دستگرد

بخشی از زیبایی آبشار وارگ در استان لرستان به خاط محیط اطراف آن است. وجود صخره های متفاوت در مسیر رود باعث شده است تا آبشارهای کوچکی به وجود بیاید. پوشش گیاهی متنوع در کنار گونه های مختلف حیوانی که در نزدیکی آبشار وارگ دستگرد زندگی می کنند نیز به جذابیت های آبشار افزوده اند. پوشش گیاهی منطقه بیشتر شامل درختان بلوط است که منظره های چشم نوازی را در نزدیکی آبشار به وجود آورده است.

جاذبه های گردشگری لرستان

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از آبشار وارگ بزنوید که یکی از جاذبه های گردشگری لرستان می باشد دیدن کنید. بهترین زمان برای بازدید از این آبشار فصل بهار است که آبشار در پر آب ترین وضعیت خود قرار دارد و گیاهان بسیار سرزنده هستند. فصل تابستان نیز با وجود سرسبزی درختان بلوط و پوشش گیاهی خوب منطقه، برای بازدید از این آبشار بسیار مناسب است. 

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند