آبشار ویسادار گیلان

13637 ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار ویسادار گیلان یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این استان می باشد. کلمه ویسادار به معنای درخت بید می باشد و وجه تسمیه آن به خاط وجود درختان بید زیاد در این منطقه است. این آبشار در نزدیکی رضوانشهر قرار دارد و در ایام تعطیل پذیرای گردشگران و بومیان زیادی است که برای دیدن آن و گذراندن اوقات فراغت به این منطقه می آیند. 

از رشت به سمت آستارا که حرکت می کنید، پس از عبور از انزلی به رضوانشهر می رسید. از رضوانشهر نیز باید به سمت شهر پره سر حرکت کنید و پس از عبور از سه راه احمدآباد، جاده روستای سکره سرا را در پیش بگیرید. باید از روستای سکره سرا که با نام صیقلسرا نیز شناخته می شود، عبور کنید تا به روستای آووییار برسید. آبشار ویسادار در نزدیکی این روستا قرار دارد.

بر روی ابشار ویسادار پلی فلزی ساخته شده است که می توان از آنجا نمای تازه ای از یک آبشار را دید. آبشار ویسادار گیلان پس از فرود در گودالی گرد جمع می شود که با صخره های دیواره، منظره زیبایی را پدید آورده است. ارتفاع آبشار ویسادار رضوانشهر به 15 متر می رسد و آب آن از طریق رودخانه لمیر تامین می شود. پس از سرازیر شدن آبشار، به صورت یک رودخانه ادامه می باشد و پل بر روی این رودخانه ساخته شده است. در اطراف آبشار ویسادار در استان گیلان امکاناتی برای گردشگران پیش بینی شده است تا از بازدید آبشار لذت بیشتری ببرند. در کنار این آبشار می توانید عسل های طبیعی که محصول بومیان است را نیز خریداری کنید.

آبشار ویسادار لمیر یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری گیلان به شمار می رود. موقعیت خوب و شکل ویژه آبشار باعث شده تا بین گردشگران و بومیان بسیار محبوب و معروف باشد. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این آبشار زیبا که از جمله جاذبه های گردشگری گیلان می باشد دیدن کنید. فصل بهار، اواخر تابستان و اوایل پاییز بهترین موقع برای بازدید از این آبشار هستند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید