دریاچه فراخین مازندران

16046 2018/04/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان مازندران به خاطر موقعیتی که از نظر جغرافیایی دارد، از جمله استان های سرسبز و پربارش محسوب می شود. بارش های فراوان در این استان باعث به وجود آمدن دریاچه ها و رودخانه های فراوانی در آن شده است. دریاچه فراخین مازندران که به تالاب ارواح نیز مشهور است، یکی از تالاب های زیبای استان مازندران است که برای علاقه مندان به طبیعت آشناست.

برای دیدن دریاچه فراخین باید از نوشهر به سمت روستای کندلوس بروید. فاصله تالاب تا روستا زیاد نیست و با پای پیاده باید آن را پیمود، اما زیبایی های مسیر آنقدر زیاد است که به شما اجازه خسته شدن نمی دهد. جنگل های سرسبز و زیبای منطقه پوشش گیاهی و جانوری متنوعی دارند که چشم های هر بیننده ای را مجذوب خودش می کند.

اطراف دریاچه فراخین نوشهر جنگلی انبوه و قدیمی قرار دارد. سکوت مطلق اطراف تالاب، درختان قدیمی، سنگ ها و صخره های خزه بسته و قدیمی و آب سبز و ساکن تالاب شرایط محیطی را به وجود آورده است که شبیه فیلم های ترسناک است. به همین دلیل به تالاب فراخین نوشهر،  تالاب ارواح می گویند.

مساحت تالاب فراخین مازندران زیاد نیست اما می توان در آن ماهی و دیگر موجودات دریایی را دید. فضای اطراف تالاب فراخین برای کمپینگ مناسب است اما با توجه به اینکه در اعماق جنگل قرار گرفته است، سکوت و تاریکی آن در هنگام شب شاید شما را بترساند. البته با یک گروه خوب این کمپینگ می تواند یکی از بهترین خاطرات شما باشد.

آب تالاب فراخین نوشهر تنها از بارش ها در طول سال تامین می شود. در فصل بهار تالاب در پرآب ترین وضعیت خود به سر می برد. اگر به طبیعت گردی و دیدن مکان های بکر علاقه دارید، نشاط آوران به شما توصیه می کند از این تالاب زیبا دیدن کنید. دریاچه فراخین در استان مازندران یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی و گردشگری مازندران است که شاید کمتر شناخته شده باشد، اما دیدن آن بدون شک خالی از لطف نیست.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید