MENUMENU
051-36040039

توچال تهران

4460 ۱۳۹۵/۰۱/۰۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.3]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

توچال نام قله ای در دامنه رشته کوههای البرز می باشد که در مجاورت شهر تهران است. از مشهورترین پناهگاه های دامنه قله توچال تهران می توان به کلک چال، شروین، شیرپلا، توچال، اسپیدکمر و پلنگ چال اشاره نمود که همه این مناطق مشرف به تهران می باشد.

توچال تهران کجاست؟

در منطقه کوه توچال تهران منظره های دلپذیر، هوای دلنشین کوهستان و چشمه سارهای متعدد و زلالی آب فضای دلپذیر و آرام بخشی را بوجود آورده و این گویای تبدیل شدن این منطقه به نقاط گردشگری و ورزشی شده است. مجموع خطهای طولی اصلی تله کابین توچال تهران در حدود 7500 متر است که یکی از طولانی ترین خطهای تله کابین پیوسته در جهان به شمار می رود.

آدرس توچال تهران,ارتفاع کوه توچال,پیست اسکی توچال

منطقه تفریحی توچال به خاطر شرایط خوب آب و هوایی یکی از پاتوق های مردم شهر تهران محسوب می شود. از انتهای خیابان ولنجک تا آغاز ایستگاه یک تله کابین توچال مسیر اسفالته ای وجود دارد که به بام تهران شهرت پیدا کرده است. توچال بام تهران هم چنین مسیری مناسب برای پیاده روی بوده و در طی این مسیر رستوران ها، چای خانه های سنتی و زمین های ورزشی متعدد برپاشده است. درنهایت به منطقه تله کابین توچال می رسیم.

تله كابين توچال تهران,تله کابین توچال,تله کابین توچال تهران

اجرای ساخت تله کابین توچال تهران در سال 1353 شروع شد و در سال 1357 پایان یافت. این کار با همکاری شرکتهای فرانسوی و اتریشی در شهر بزرگ تهران صورت پذیرفت. تله كابين توچال تهران در انتهای خیابان ولنجک و در منطقه شمیرانات قرار گرفته است. 

توچال تهران آب و هوا,توچال تهران ادرس,توچال تهران عکس

شهر تهران را می توان از ارتفاعات کوه توچال به خوبی مشاهده نمود. منطقه توچال در تقسیمات کشوری جزء استان تهران است. سه خط اصلی تله کابین توچال عبارتند از : تله کابین، سه خط تله سی یژ و یک خط تله اسکی.
تله سی یژ توچال بالابری با چند صندلی می باشد که در پیست های اسکی کاربرد دارد. تله کابین توچال تهران نیز آسانسوری هوایی است که برای جابجایی افراد یا کالا در منطقه های کوهستانی استفاده می شود.

توچال تهران کجاست,عکس توچال تهران,قله توچال تهران

در ایستگاه توقف اول تله کابین توچال تهران، امکاناتی نظیر نمازخانه، سرویس بهداشتی، امکانات تفریحی و ورزشی متنوع و سینمای 5 بعدی برای گردشگران تدارک دیده شده است.

هم چنین در فصل زمستان برای کوهنوردان و اسکی بازان پیست های اسکی ای در قله توچال تهران راه اندازی شده که می توانند از آن بهره ببرند.

شما میتوانید در تور تهران گردی به توچال تهران هم سری بزنید و از این مکان تفریحی لذت ببرید.

آدرس توچال تهران : بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک، بام تهران 

عکس های توچال تهران

کوه توچال تهران

آدرس توچال تهران,ارتفاع کوه توچال,پیست اسکی توچال

آدرس توچال تهران,ارتفاع کوه توچال,پیست اسکی توچال

آدرس توچال تهران,ارتفاع کوه توچال,پیست اسکی توچال 

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند