مهمان خانه فروردین یزد

12175 2018/08/29
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

بنای مهمان خانه فروردین یزد یا اقامتگاه بوم گردی فروردین فهرج صد سال قدمت دارد که در اواخر دوره قاجار بنا و در اواخر دوره پهلوی تکمیل شد.

مهمانخانه فروردین یزد کجاست؟

مهمان خانه فروردین یزد یکی از زیباترین مهمانسراهای استاد یزد به حساب می آید. این مهمان خانه در طول سه دوره تاریخی ساخته شد. بخش اول آن که شروع ساخت آن نیز به حساب می آید در اواخر دوره قاجار ساخته شد.

بخش دوم در اوایل دوره پهلوی و در نهایت بخش سوم و تکمیلی آن در اواخر دوره پهلوی بنا شد. مهمانخانه فروردین یزد در سی کیلومتری شهر یزد واقع شده است که امروزه بسیار مورد استقبال تورهای یزد گردی قرار میگیرد.

اقامتگاه بوم گردی فروردین فهرج بیش از صد سال قدمت دارد. این مهمان خانه حدود هزار متر مساحت دارد و دارای بنایی خشتی می باشد. پس از ورود به اقامتگاه بوم گردی کدخدا وارد تونل تاریخی این بنا می شویم و سپس به حیاط آن میرسیم. یک گلخانه 100 متری و یک حوض بزرگ، زیبایی های محوطه بیرونی این بنا را تشکیل میدهند. سپس وارد اندرونی می شویم. در این ساختمان ده اتاق و یک دورمیتوری و پنج سرویس سرویس بهداشتی وجود دارد.

در مهمان خانه فروردین یزد اکثر امکانات رفاهی همچون پارکینگ، چایخانه سنتی و روم سرویس، رستوران و … جهت خدمت رسانی به گردشگران استان یزد فراهم شده است و همچنین در نزدیکی این مهمان خانه جاذبه های تاریخی و طبیعی همچون مسجد جامع فهرج و کمپ کویر فهرج وجود دارد که گردشگران می توانند از آن ها نیز بازدید به عمل آورند.

آدرس مهمان خانه فروردین یزد : استان یزد، شهرستان فهرج، خیابان مخابرات، رو بروی قلعه فهرج

عکس های مهمان خانه فروردین یزد

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید