روستای بارابند همدان

15714 ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای بارابند همدان که در دهستان گنبد قرار گرفته است، با داشتن چندین اثر تاریخی و جاذبه های طبیعی متعدد هرساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. طبیعت دوستانی که به همدان سفر می کنند این روستا را به خوبی می شناسند. کوه بارابند که در نزدیکی روستای بارابند قرار دارد بارزترین جاذبه طبیعی این روستا است که یکی از ایستگاه های پرواز با پاراگلایدر استان همدان است و علاقه مندان به پرواز ار مناطق یا استان های اطراف برای استفاده از این ایستگاه به این روستا سفر می کنند.

اکثر جمعیت روستاى بارابند به کشاروزی مشغول هستند و عمده محصول آنها گندم و جو می باشد که بیشتر آنها برای تامین نیازهای شهر همدان به کار می رود. به سمت روستا که حرکت می کنید شاید اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب کند، مزارع وسیع گندم است که اگر در اواخر بهار و اوایل تابستان آنها را ببینید، همانند یک دریای طلایی به نظر می آیند. بادهای گاه و بیگاه باعث ایجاد موج در این گندمزارها می شود و منظره های زیبایی را خلق می کند.

در حال حاضر حدود 250 خانوار در روستای بارابند در استان همدان زندگی می کنند و روند افزایشی مهاجرت به شهر گریبان بارابند همدان را نیز گرفته است. با وجود نزدیکی به شهر، مزارع وسیع و موقعیت های شغلی مناسب، در سال های اخیر مهاجرت به شهر در این روستا افزایش داشته است. طبیعت زیبای روستا در کنار جاذبه های کوه بارابند، موقعیت خوبی را برای مردم روستا پدید آورده است که با کمی توجه و همت، می تواند آن را به یکی از بهترین جاذبه های استان همدان تبدیل کرد.

نشاط آوران به شما پیشنهاد تا در سفر خود به همدان از روستای بارابند گنبد نیز دیدن کنید. علاوه بر طبیعت بکر و دیدنی اطراف روستا، می توانید از هیجان پرواز با پاراگلایدر نیز لذت ببرید. روستای بارابند یکی از جاذبه های گردشگری همدان است و با کمی توجه، می تواند در کنار غار علیصدر گردشگران بیشتری را به سمت استان همدان جذب کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید