آبشار شارشار زنجان

آبشار شارشار زنجان

30021 2020/07/19
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.8]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

صدای شرشر آب در دل طبیعت یعنی حس زندگی و لذت بردن. یکی از زیباترین آبشارهای ایران در مقابل شما قد علم کرده‌است. آبشار شارشار زنجان که حتی با نام بردن از آن، صدای آب را احساس خواهید کرد. صدای شر شر آبشاری که در دل جنگل، برکه‌ای زیبا و رویایی را به وجود آورده است. کوله سفر خود را در  نشاط آوران بسته‌ایم و این بار از کوه‌ها و جنگل‌ها گذر کرده‌ایم تا یک آبشار گردی تکرار نشدنی را تجربه کنیم. در این سفر ما با همراه باشید.

آبشار شارشار زنجان کجاست؟

استان زنجان یکی از استان های گردشگری کشور است که جاذبه های طبیعی زیادی را در خود جای داده است و آبشار شارشار زنجان یکی از آن جاذبه ها می باشد. این آبشار زیبا در میان سخره های سنگی واقع در 25 کیلومتری شمال شرقی شهر زنجان و منطقه تهم قرار دارد. علاوه بر زیبایی های و جاذبه های طبیعی، این آبشار در منطقه ای ایده آل جهت کوهنوردی قرار گرفته و هرساله تعداد زیادی از علاقه مندان به این رشته جهت کوهنوردی، به این مکان سفر میکنند.

آبشار شارشار زنجان کجاست؟

مسیر دسترسی به آبشار شارشار

برای رسیدن به آبشار شارشار شما باید حدود یک ساعت در دل طبیعت زیبای شهر زنجان پیاده روی کنید که در طول این مسیر می توانید با زیبایی های طبیعت این منطقه بیشتر آشنا شوید. علاوه بر این، این آبشار در فاصله 5 کیلومتری از دریاچه سد تهم که جهت تامین آب شرب مورد نیاز اهالی زنجان ساخته شده، قرار دارد. متاسفانه پس از تکمیل پروژه ساخت سد تهم، آبشار شارشار در زنجان که از معدود آبشار این استان می باشد، به زیر آب خواهد رفت.

مسیر دسترسی به آبشار شارشار زنجان

در فصل زمستان شاهد یخ زدن بخش عمده ای از آب این آبشار هستیم و همین موضوع جلوه ای دیدنی به این منطقه می دهد. اما بهترین زمان برای رفتن به این محل و استفاده از زیبایی های نهفته در دل آن، فصل های بهار و تابستان می باشند. در فصل بهار شاهد سبز شدن مناطق اطراف آبشار هستیم و ترکیب آن با زیبایی های آبشار شارشار باعث ایجاد یک جاذبه طبیعی بی نظیر در این منطقه می شود.

آبشار شارشار یکی از جاذبه های طبیعی اطراف شهر زنجان می باشد که نشاط آوران پیشنهاد می کند در تور طبیعت گردی زنجان از آن دیدن کنید.

آدرس آبشار شارشار : استان زنجان، کیلومتری شمال شرقی شهر زنجان، منطقه تهم

در آبشارگردی به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

هجوم قطرات آب که دز ارتفاعات بلند سرازیر می‌شوند و کوه‌ها و سنگ‌ها را می‌شکافند تا مسیر خود را ادامه دهند. برکه‌ای در دل زمین ایجاد می‌کنند و به مانند فرهاد کوه کن، تیشه‌ای از جنس آب را با قدرتی فراوان در دل زمین می‌کوبند تا طبیعت و منظره‌ای فوق العاده را بسازند. حالا شما به عنوان طبیعتگردی طبیعت دوست، به سراغ آبشارها می‌روید. دوست دارید در روزهای گرم بهار و تابستان زیر آبشارهایی مانند آبشار شارشار زنجان بایستید و خود را خیس در میان قطرات آب، احساس کنید. اما برای اینکه ایمنی و سلامت شما به خطر نیفتد باید به چه نکاتی دقت کرد؟

سعی کنید در زمان بازدید از آبشارهای ناشناختته از شیرجه زدن داخل برکه‌ی آب خود داری کنید. حتما” چند دست لباس با خود بردارید که بعد از خیس شدن بتوانید لباس‌‎های خود را تعویض کنید تا در زمان بازگشت دچار سرماخوردگی نشوید. از کفش‌های استفاده کنید که بعد از خیس شدن قابلیت اصطکاک خود را حفظ کنند و دچار لغزش نشوید.

در اطراف آبشارها معمولا” حشرات زندگی می‌کنند که ممکن است در مقابل شما زندگی مسالمت آمیزی نداشته باشند. حتما” از پمادهای ضد گزش حشرات استفاده کنید و همراه خود داشته باشید و تلاش کنید هر چند ساعت یک بار آن را تجدید کنید. در آخر امیدواریم لحظات خوبی را در زمان سفر به آبشار شارشار زنجان سپری کنید.

آب تنی در حوضچه‌های آبشار شار شار

در زمان سفر و آبشارگردی حتما” چند دست لباس راحت همراه خود داشته باشید و با خیال راحت آب بازی کنید و از این طبیعت فوق العاده لذت ببرید. در مسیرها و حوضچه‌های امن آب تنی کنید و زیر شرشر قطرات آبشار سر و تن خود را خیس کنید و از زندگی لذت ببرید. فقط این نکته را لازم است بدانید که شنا در حوضچه‌های کف آبشار گاهی می‌تواند خطرآفرین باشد و حتما” نکات ایمنی را باید رعایت کنید تا دچار آسیب دیدگی نشوید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید