دریاچه الیمالات چمستان

11636 2019/02/21
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دریاچه الیمالات کجاست؟

در ۸ کیلومتری نور و در راه جاده نور به چمستان، با منظره ای زیبا و یکی از بکرترین جاذبه های شمال ایران یعنی دریاچه الیمالات روبرو میشوید. یکی دیگر از راه های ارتباطی با این دریاچه در اواسط جنگل و بعد از گذراندن جاده فرعی به طول ۴ کیلومتر و یا همچنین در منطقه جنوبی دو راهی روستای کارگر می باشد. این دریاچه به شکل تفرجگاه در دسترس عموم مردم قرار گرفته است. رستوران ها، قایق سواری و ماهی گیری از جمله تجهیزات تفریحی دریاچه الیمالات هستند.

عکس دریاچه الیمالات

 

برخی از دریاچه های ایران شهرت بسیاری دارند که باعث افزایش جمعیت بازدید کنندگان در این محل ها شده است. اما برخی از آنها با وجود جلوه های بسیار زیبا و دیدنی هنوز هم در میان مردم شناخته نشده اند. فرقی ندارد که شما کدام یک از این دریاچه ها را برای گردش انتخاب می کنید، قطعا با دیدن دریاچه الیمالات مازندران، طبیعتی را مشاهده خواهید کرد که مانند آن را هیچ جای دنیا نمی توانید پیدا کنید. وسعتی آبی رنگ که روی سطح زمین به وجود آمده است با جلال و جبروت و آسایش مخصوص به خود جلوه گری می کند.

شما هیچ چیز دیگری را جز زیبایی بی نظیر این طبیعت نخواهید دید. سردی آب، طراوت جنگل، عظمت آسمان، نور خوشایند خورشید و آرامشی توصیف نشدنی منتظر شما است.

چرا دریاچه الیمالات؟

مسیری که برای رسیدن به دریاچه الیمالات در نظر گرفته شده خیلی قشنگ و دلچسب است.
در راه رفتن به دریاچه الیمالات توریست های زیادی را ملاقات خواهید کرد و برایتان خاطره ی زیبایی به جا خواهد ماند.
چشم انداز طبیعی و با طراوت دریاچه ایمالات و وجود درخت های تر و تازه همچنین کوه های مرتقع آن سبب خلق منظره ای بسیار زیبا برای عکاسان شده است.همینطور چشم اندازه فوق العاده آن فضای دلچسبی برای سپری کردن اوقات فراغت مردم ایجاد کرده است.
در اطراف دریاچه الیمالات تجحیزاتی برای راحتی حال مردم تعبیه شده است.
اهالی دریاچه الیمالات ماهیان قرمز رنگ سفره هفت سین خود را درون این دریاچه انداخته اند که می توانید آن ها را نیز درون دریاچه الیمالات مشاهده کنید.
تغییر فصل ها اثری بر زیبایی و شگفت انگیزی این دریاچه نمی گذارند و توریست ها در هر فصلی که به دریاچه الیمالات سفر کنند شاهد زیبایی ها و قشنگی های بی مانند او خواهند بود.

چرا دریاچه الیمالات به نگین مازندران معروف است؟

سفر کردن به شمال یکی از ضروریات سفر هر ایرانی است. انگار هرگز این منطقه برای ما کسل کننده نخواهد شد. یکی از دلایل اصلی این محبوبیت وجود دریاچه الیمالات در جنگل های شمال است.

کجا اقامت کنیم؟

یکی از مکان هایی که مردم در سفر به دریاچه الیمالات مازندران ساکنش می شوند روستای چمستان است. البته شهر نور هم با داشتن خانه های متفاوت می تواند گزینه مناسبی باشد.

دیدنی ها و تفریحات

  • قایق ‌سواری
  • ماهیگیری
  • جنگل الیمالات
  • عکاسی
  • اقامت شبانه
  • استراحت در کنار دریاچه

یکی از جاذبه های گردشگری و طبیعی مازندران شهر نور و دریاچه آلیمالات می باشد که شما می توانید در تور ساری گردی از این مکان هم دیدن کنید.

ادرس دریاچه الیمالات نور: استان مازندران، شهرستان نور، جاده نور-چمستان، جاده دریاچه الیمالات

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید