اقامتگاه بوم گردی خانه سنتی قشقایی یزد

17113 ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

اقامتگاه بوم گردی خانه سنتی قشقایی یزد کجاست؟

شهر یزد از جمله قدیمی ترین و کهن ترین شهرهای ایران و جهان می باشد که بافت سنتی و معماری منحصور به فرد آن علاوه بر ثبت ملی، در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این شهر سرشار از جاذبه های تاریخی می باشد که معماری بکار رفته در آنها با توجه به قدمتی طولانی که دارند چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند و از ارزشمندترین بناهای کشور به حساب می آیند. به همین منظور هرساله گردشگران زیادی جهت بازدید از جاذبه های این شهر به آن سفر می کنند که به همین جهت محل های برای استراحت و آشنایی توریست ها با تاریخچه این شهر در آن ساخته شده است که از جمله آنها می توان به اقامتگاه بوم گردی خانه سنتی قشقایی یزد اشاره کرد.

عکس اقامتگاه بوم گردی خانه سنتی قشقایی یزد

اقامتگاه بوم گردی خانه سنتی قشقایی در یزد و در بافت قدیمی آن واقع شده است. این بنا دارای دیوارهایی از جنس خشت خام می باشد و معماری به کار رفته در آن گردشگران را با سبک معماری یزد آشنا می کند. این خانه ترکیبی از هنر معماری سنتی ایران می باشد که با دستبافت های بی نظیر عشایر قشقایی ترکیب شده و جلوه ای کامل از زندگی عشایری ایران را به نمایش می گذارد. این بنا دارای یک ایوان بزرگ می باشد که به دلیل قرار گرفتن حوض آب در آن، استراحت را حتی در فصول گرم سال لذت بخش تر می کند.

خانه سنتی قشقایی در زمینی به مساحت 350 متر و با زیر بنای 300 متر بنا شده است که دارای 4 اتاق که هر یک به صورت سنتی تزئین شده اند، می باشد. علاوه بر این، این بنا در نزدیکی محل های تاریخی همچون مسجد جامع یزد واقع شده است که گردشگران می توانند از آنها نیز بازدید به عمل آورند.

آدرس اقامتگاه بوم گردی خانه سنتی قشقایی : استان یزد، شهر یزد، خیابان امام خمینی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید