پارک ملی جیم کوربت هند

7831 2019/10/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

 

پارک ملی جیم کوربت کجاست؟

یکی از بهترین مکان ها برای سوژه های عکاسی از حیوانات و طبیعت، پارک ملی جیم کوربت است که در کشور هند قرار دارد. پارک ملی جیم کوربت یکی از بزرگترین مناطق حفاظت شده هندوستان است که در آن ببرهایی کمیاب کوربت زندگی می کنند. این پارک زیبا در سال 1936 با نام پارک هایلی تاسیس شد و یکی از معتبر و قدیمی ترین پارک های ملی در هند است. این منطقه همانطور که گفتیم قلمرو گونه از از ببرهای بسیار کمیاب است که متاسفانه در حال انقراض هستند.

عکس پارک ملی جیم کوربت

وسعت پارک جیم کوربت حدود 1318.54 کیلومتر می باشد یکی از مهم ترین بخش های آن، 520 کیلومتر مربع مساحت دارد. این بخش تپه ها، جاده ها و مسیرهای باریک، کمربند رودخانه ای، چمنزارها و دریاچه ها را در بر می گیرد . در این پارک تفریحات مهیج بسیاری وجود دارد، مثلا می توانید فیل سواری کنید و یا اینکه سوار جیپ شوید و در پارک به گشت و گذار بپردازید. تماشای ببرها آن هم از نزدیک در یکی از بهترین پارک های حفاظت شده دنیا، تجربه ای ناب و بی نظیر است که نسیب هر کسی نمی شود. در پارک جیم کوربت گونه های جانوری دیگری مانند، روباه، سمور آبی، میمون، شغال، گراز، کروکودیل، تمساح و انواع جانوران آبزی زندگی می کنند که شما می توانید برای دیدن آن ها به دره پاتیل دوم بروید و در قسمتی که برای گردشگران ساخته شده یعنی دیکالا به حیوانات غذا بدهید یا آن ها را تماشا کنید.

اگر خوش شانس باشید می توانید هنگامی که پرندگان مهاجر به این منطقه می آیند آنجا باشید و از تماشا و یا عکاسی از آن ها لذت ببرید، در این پارک 50 گونه پرنده مختلف زندگی می کنند. برای دسترسی به مسیر این پارک، ابتدا باید به شهر رامانگار بروید و پس از نیم ساعت به پارک جیم کوربت خواهید رسید چراکه فاصله آن بسیار نزدیک است و تنها 15 کیلومتر با قطار فاصله دارد.

گردشگرانی که به این پارک می آیند، عاشق فیل سواری هستند و به شما هم پیشنهاد می کنیم حتما این کار را امتحان کنید. برای سوار شدن بر دوش این فیل های بزرگ هیچ جای نگرانی نیست، آن ها بسیار اهلی و آرام هستند به طوریکه تمامی مراحل اکوتوریستی پارک را یاد گرفته اند و از همه مهم تر به دست یک فیل بان بسیار زبده هدایت می شوند.

بهترین زمان بازدید از پارک جیم کوربت فصل زمستان است آن هم از ماه های اکتبر تا فوریه. در این دو ماه طبیعت جیم کوربت بسیار دیدنی می شود خصوصا اینکه پرندگان مهاجر هم به این سمت می آیند و اگر در این زمان به هند سفر کنید، شانس دیدن پرندگان و ببرهای بنگال با ابهت این پارک را خواهید داشت. پیشنهاد می کنیم که ظهر به بعد از این پارک دیدن کنید چراکه با وجود تابش نور خورشید هوا کمی گرم تر می شود و حیوانات برای استفاده از گرمای خورشید بر گوشه ای لم می دهند تا گرم شوند.  این منطقه به بخش های مختلفی تقسیم شده است  و از هر نوع امکانات رفاهی که فکرش را بکنید در آن وجود دارد.

پارک ملی جیم کوربت یکی از زیباترین پارک های همچنین یکی از جاذبه های گردشگری هند می باشد.

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید