falafel-4

بازار فلافل اهواز

20685 2016/09/13
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]
آدرس

بازار فلافل اهواز در محله لشکرآباد قرار گرفته و امروزه به یکی از جاذبه های اهواز مبدل شده است. این محله بیش از 100 واحد فلافل فروشی دارد که در هر کدام از آنها می توانید خوراکی هایی نظیر فلافل، کپه، سمبوسه، شیرینی های محلی از جمله بامیه عربی و … را نظاره کنید. مغازه های فلافل فروشی در دو طرف خیابان حضور دارند و فضای گرم و صمیمی حاصل از خون گرمی مردم منطقه احساس می شود.

بازار فلافل فروشان لشکر آباد در زمینی بوجود آمده که قبل از آن کاربری نامناسب و خطرناکی داشته در واقع یک منطقه ناامن بوده است. این بازار از همدلی مردم و به صورت خودجوش پدیدار شده، جوانان محل با استفاده از توانایی خود و دانش و تجربه سر سفیدان محل این کسب و کار را برای خود راه اندازی کرده اند که امروزه نه تنها باعث رونق محله بلکه یک قطب گردشگری و اقتصادی شده است.

معرفی اولیه بازار

falafel-1

بازار فلافل فروشان اهواز مختص به مردم منطقه یا محله آنجا نیست بلکه گردشگران و توریست زیادی از این بازار استقبال و دیدن کرده اند. غرفه های این بازار به صورت سلف سرویس اجناس و مواد غذایی را ارائه می دهند، انواع غذاها با پخت سریع را در این بازار می توانید امتحان کنید اما به دلیل محبوبیت و مقرون به صرفه بودن فلافل از ابتدا این بازار به این اسم، نام گذاری شده است.

سلف سرویس

falafel-9

بعضی ها بر این باورند که بهترین کیفیت فلافل در بازار فلافل فروشی اهواز عرضه می شود و از آنجا که این غذای سبک و خوشمزه با سالادها و ترشیجات مختلف امتحان می شود، طرفداران مختلف و زیادی دارد. می توانید فلافل را با سس ها، نان ها و چاشنی های مختلفی تست کنید. غذاهای موجود، پیش چشمان خریداران درست می شود و از این بابت مردم احساس دلگرمی بیشتری دارند.

انواع سالاد

falafel-10

بورس فلافل اهواز در محله لشکر آباد برای مردم منطقه و محله ایجاد فرصت شغلی جذاب و خوشمزه ای را فراهم کرده است. این بازار برای جوانان یک سرگرمی بوجود آورده است و آن هم مسابقه بر سر تعداد ساندویچ و ملات داخلش می باشد!!!

انواع ترشیجات و سالاد های رنگارنگ را می توان در این مکان مشاهده کرد، سالاد کلم و کاهو، سالاد گوجه و خیار، ترشی کلم قرمز، ترشی فلفل تند، ترشی بادمجان، .می توانید غذای خود را بهمراه سس های خوشمزه از جمله : سس مخصوص فلافل، سس خردل، سس تند بندری، سس کچاپ، سس فلفل قرمز و سایر سس های دستی نوش جان کنید.

انواع شیرینی

falafel-3

راسته فلافل فروشان اهواز، علاوه بر غذاهای فست فود دارای شیرینی جات محلی بی نظیری از جمله بامیه و نان های شیرین و … می باشد. بامیه های اهواز معروف است به باریک و کشیده که داغ دست مشتریان می دهند.

آدرس بازار فلافل اهواز : اهواز، میدان دانشگاه شهید چمران، محله لشکرآباد، بازار فلافل

در صورت تمایل برای مشاهده تصاویر بیشتر، عکس هایی از گوشه و کنار بازار ارائه شده است :

falafel-6

falafel-11

falafel-14

falafel-13

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • سحر مرادی

    فالافلای اهواز حرف ندارن. مخصوصا واسه قشر داشنجو که بودجه شون در همین حد کفاف میده. حتما از این خوراکیه خوشمزه تهیه کنین و لذتشو ببرین. من سه ساله ساکن اهوازم و از تمام جاذبه ای طبیعی و تاریخی اهواز دیدن کردم. فوق العاده س. بر عکس هواش که داره داغونمون میکنه. به امید تنفس هوای پاک