آبشار بیشه خرم آباد

30018 ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 18 امتیاز : 4.3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار بیشه خرم آباد کجاست؟

در استان لرستان یکی از دیدنی های شهر درود، آبشار بیشه است که در دل کوه های زاگرس قرار دارد و فاصله این آبشار زیبا از شهر تاریخی خرم آباد 65 کیلومتر می باشد. آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبا، دیدنی و بی نظیر و طبیعی در ایران است.

مسافران راه آهن تهران – خوزستان چون از کنار این آبشار زیبا که ایستگاه بیشه قرار دارد عبور می کنند، از دیدن مناظر آن لذت زیادی می برند. آبشار بیشه 48 متر ارتفاع دارد و برای وصل شدن به آب رودخانه سزار 10 متر روان است.

روبروی ایستگاه بیشه در بالای آبشار چشمه های آب معدنی زیادی وجود دارد که از درون کوه می جوشند و رقص کنان از وسط ایستگاه قطار می گذرند و به پایین آبشار فرو می ریزند.

چون آبشار بیشه خرم آباد با جنگل های پهناور و سرسبز بلوط همسایه است، روستای کنار این آبشار و ایستگاه راه آهن، بیشه را به یک نقطه گردشگری زیبا و دیدنی مبدل کرده است.

آلاچیق ها و تخت های چوبی و سنتی در پایین ایستگاه بیشه در میان درختان سر به فلک کشیده در اختیار مهمانان و مسافران قرار می گیرد تا در آنجا به استراحت و تفریح بپردازند و خستگی از بدن بیرون کنند. هم چنین مسافران می توانند در پایین آبشار چادرهای مسافرتی برپا کنند و شب را در آن جا به استراحت بپردازند.

برای رسیدن به آبشار بیشه از خرم آباد حدود 65 کیلومتر از کنار ایستگاه قطار و راه آسفالته باید با اتومبیل مسیر را طی کرد و درحدود صد متر باید پیاده روی کرد تا به خود آبشار برسیم.

لازم به ذکر است از شهرستان درود تا آبشار بیشه با قطار حدود 20 دقیقه طول می کشد. امیدواریم از این آبشار بیشه در استان لرستان دیدن فرمایید تا با عظمت و زیبایی این جاذبه طبیعی از نزدیک برخورد داشته باشید.

آبشار بیشه واقع در روستای بیشه خرم آباد یکی از جاذبه های طبیعی لرستان می باشد که به عنوان 48 اثر ملی در سازمان میراث فرهنگی کشور و در تاریخ 27 اسفند 1387 در فهرست میراث طبیعی قرار گرفت.

آدرس آبشار بیشه لرستان : لرستان، شهرستان خرم آباد، روستای بیشه، آبشار بیشه

عکس های بیشه خرم آباد

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید