MENUMENU
051-36040039
bisheh-waterfall1

آبشار بیشه خرم آباد

11353 ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 14 امتیاز : 4.4]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبا، دیدنی و بی نظیر و طبیعی در ایران است.

در استان لرستان یکی از دیدنی های شهر درود، آبشار بیشه است که در دل کوه های زاگرس قرار دارد و فاصله این آبشار زیبا از شهر تاریخی خرم آباد 65 کیلومتر می باشد.

آبشار بیشه,آبشار بیشه لرستان,آبشار خرم آباد

مسافران راه آهن تهران - خوزستان چون از کنار این آبشار زیبا که ایستگاه بیشه قرار دارد عبور می کنند، از دیدن مناظر آن لذت زیادی می برند. آبشار بیشه 48 متر ارتفاع دارد و برای وصل شدن به آب رودخانه سزار 10 متر روان است.

روبروی ایستگاه بیشه در بالای آبشار چشمه های آب معدنی زیادی وجود دارد که از درون کوه می جوشند و رقص کنان از وسط ایستگاه قطار می گذرند و به پایین آبشار فرو می ریزند.

آبشارهای استان لرستان,آبشارهای ایران,آدرس آبشار بیشه خرم آباد

چون این آبشار با جنگل های پهناور و سرسبز بلوط همسایه است، روستای کنار این آبشار و ایستگاه راه آهن، بیشه را به یک نقطه گردشگری زیبا و دیدنی مبدل کرده است.

آلاچیق ها و تخت های چوبی و سنتی در پایین ایستگاه بیشه در میان درختان سر به فلک کشیده در اختیار مهمانان و مسافران قرار می گیرد تا در آنجا به استراحت و تفریح بپردازند و خستگی از بدن بیرون کنند. هم چنین مسافران می توانند در پایین آبشار چادرهای مسافرتی برپا کنند و شب را در آن جا به استراحت بپردازند.

جاهای دیدنی خرم آباد

برای رسیدن به آبشار بیشه از خرم آباد حدود 65 کیلومتر از کنار ایستگاه قطار و راه آسفالته باید با اتومبیل مسیر را طی کرد و درحدود صد متر باید پیاده روی کرد تا به خود آبشار برسیم.

آبشار بیشه,آبشار بیشه لرستان,آبشار خرم آباد

لازم به ذکر است از شهرستان درود تا آبشار بیشه با قطار حدود 20 دقیقه طول می کشد. امیدواریم از این آبشار بیشه در استان لرستان دیدن فرمایید تا با عظمت و زیبایی این جاذبه طبیعی از نزدیک برخورد داشته باشید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند