روستای چاران کرج

22362 2018/07/29
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای چاران کجاست؟

ایران سرزمینی پهناور با تاریخی کهن می باشد که طبیعتی چهار فصل دارد. در جای جای ایران نقاطی یافت می شود که ناشناخته مانده اند و معرفی آنها می تواند سبب رشد و شکوفایی آن مناطق شود. یکی از این مناطق بکر و بعضا دست نخورده در ایران، منطقه چاران می باشد که خود بهشتی وصف نشدنی است. بسیاری با شنیدن نام جاده چالوس، یاد مناطق شمالی کشور می افتند. حال آنکه در این مسیر زیبا روستایی وجود دارد از لحاظ زیبایی و طراوت چیز از زیبایی های مناطق شمالی کشور کم ندارد. روستای چاران کرج که در نزدیکی سد امیر کبیر و در امتداد جاده چالوس قرار گرفته، یکی از نقاط بکر و جاهای دیدنی کرج است که بی شک بازدید از آن، شما را شیفته خود خواهد نمود.

عکسهای روستای چاران

در روستای چاران کرج که از توابع استان البرز می باشد، چندین مکان طبیعی و تاریخی وجود دارد که بازدید از آنها برای گردشگران بسیار جذاب جلوه می کند. در ابتدای ورودی روستای چاران، گلزار شهدا واقع شده که شما می توانید به استقبال قبور شهدا بروید و در فضایی معنوی شرکت نمایید. درون روستا با خانه های قدیمی مواجه می شویم که حس نوستالژیکی برای ما به همراه داشت. البته این روستا دارای خانه های ویلایی نوسازی نمی باشد. آنچه که در داخل روستا بیش از پیش خودنمایی می کند مردم نوازی و چهره خندان اهالی می باشد که حس غریبگی را از بین می برد. بیشتر جاذبه های روستای چاران استان البرز در حوالی آن می باشد. یکی از زیباترین مناطق طبیعی روستای چاران، آبشار چاران است که برای رسیدن به آن باید چیزی در حدود یکساعت در میان گلهای رنگارنگ و باغ های پربار میوه پیاده روی نمود. آبشار چاران به عنوان زیباترین جاذبه طبیعی روستا دارای 10 متر ارتفاع می باشد و در دل کوه جای خوش کرده است. مناطق اطراف آبشار چاران بسیار سرسبز بوده و حس طراوت و تازگی را برایمان به همراه دارد. خوشبختانه منطقه اطراف آبشار، بکر و دست نخورده باقی مانده و گویی که ما اولین افرادی هستیم که از این آبشار دیدن می کنیم.

روستای چاران کرج با وجود امامزاده بی بی کوهسار که همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند، رنگ و بوی مذهبی به خود می گیرد. نقل است که ایشان یکی از خواهران امام هشتم شیعیان هستند. برای رسیدن به این مکان مذهبی باید در حدود پنج ساعت از دل مسیری کوهستانی عبور نمود تا به آن رسید. مسیری که خسته کننده جلوه می کند اما با عبور از آن و رسیدن به امامزاده می توان با فضایی معنوی همراه شد و خستگی را از تن به در کرد.

جمعیت روستای چاران در کرج، متغیر می باشد. مردم روستای زیبای چاران به دلیل کوهستانی بودن منطقه و نبود گاز، معمولا در شش ماه اول سال برای زراعت و کشت در آن حضور می یابند و روستا در نیمه دوم سال که هوا رو به سردی می رود تقریبا خالی از سکنه می شود. بازدید از روستای چاران در منطقه چاران ارنگه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کرج، از طرف تیم نشاط آوران به شما توصیه می شود.

آدرس روستای چاران جاده چالوس در در ۲۷ کیلومتری شمال خاور کرج و ۸ کیلومتری خاوری راه کرج به چالوس واقع است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید