نکات سفر به ژاپن

1037 2024/02/11
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 0 امتیاز : 0]

سفر به ژاپن یک سفر شگفت انگیز برای شما خواهد بود زیرا ترکیبی منحصر به فرد از سنت های قدیمی و فناوری های جدید را ارائه می دهد. سفرهای کوتاه با قطار از شهر پر زرق و برق، مناطق آرام و کاملاً کنترل شده، مناظر طبیعی خیره کننده ای را در مسیرهای پر سر و صدا ارائه می دهند. با فرهنگ و زبان متفاوتش، فهرست کردن همه چیز قبل از سفر به ژاپن سخت است. می‌توانیم ساعت‌ها صرف توصیف غذاهای شگفت‌انگیز کشور کنیم، مکان‌های برتر را فهرست کنیم، تمام جواهرات پنهان را به اشتراک بگذاریم، و توضیح دهیم که چگونه می‌توان به طور تصادفی به کسی توهین کرد. با این حال، ما به اصول اولیه پایبند هستیم: هر آنچه که باید بدانید تا مطمئن شوید که سفر شما سرگرم کننده است و تنها با بهترین شگفتی ها پر شده است. ما به شما کمک می کنیم در این راه مقداری پول پس انداز کنید.

نکات مهم قبل از سفر به ژاپن

 1. ایمنی در ژاپن بالا است.

یکی از بهترین چیزها در مورد ژاپن امنیت آن است. ژاپن با درخشش مکرر در ده لیست برتر از امن ترین کشورهای جهان، مکانی عالی برای مسافران زن انفرادی است. این بدان معنا نیست که ما می توانیم احتیاط را به باد بیاوریم. مانند هر مقصد دیگری، شما به عنوان یک خارجی باید محتاط باشید، از مناطق تاریک دوری کنید، از نمایش پول نقد خودداری کنید و کسی را تحریک نکنید.

 1. پول نقد در ژاپن 

پول نقد در ژاپن پادشاه است. کارگران معمولاً به صورت نقدی دستمزد می‌گیرند و بیشتر مشاغل و خدمات، از جمله رستوران‌ها و مغازه‌ها، فقط پول نقد می‌پذیرند. هتل شما و برخی فروشگاه‌های بزرگ معمولاً اعتبار می‌پذیرند، اما همیشه ابتدا بررسی کنید. با این حال، همیشه مقدار زیادی ین در کیف پول خود داشته باشید تا از مکالمات ناخوشایند که به راحتی در ترجمه گم می شوند جلوگیری کنید. نکته: اگر پول نقد ندارید، برای استفاده از دستگاه خودپرداز به 7-Eleven بروید. نه تنها کارکرد کارت بانکی شما در هر زمان تضمین شده است، بلکه 24 ساعت هفته باز است.

 1. خرید کارت ریلی در ژاپن ارزشش را دارد.

گذرنامه ریلی ژاپن می‌تواند به شما کمک کند تا مقدار زیادی پول صرفه‌جویی کنید، به خصوص اگر قصد دارید در یک منطقه خاص یا کل کشور سفر کنید. می توانید گذرنامه های نامحدود معتبر برای یک منطقه خاص یا کل کشور خریداری کنید. این به شما امکان می‌دهد به قطارهای شهری با برند JR (شینکنسن) و قطارهای شهری، اتوبوس‌ها و کشتی‌ها، اغلب با قیمتی برابر با دو بلیط قطار مختلف، دسترسی داشته باشید. لطفاً توجه داشته باشید که این گذرنامه برای تعداد معینی از روزها در بازه زمانی هفت، 14 یا 21 روزه معتبر است و در قطار نوزومی قابل استفاده نیست. همچنین باید قبل از ورود به ژاپن یک کارت JR خریداری کنید.

حتما قطارهای سریع السیر ژاپن را امتحان کنید.

 1. مترو در ژاپن 24 ساعته نیست.

شاید به نظر تکان دهنده باشد که کشوری پر از امکانات، قطارهای 24 ساعته ندارد، اما این حقیقت دارد – حتی در توکیو براق و روغنی. هنگام برنامه ریزی برای بیرون رفتن از شب خود، انتظار داشته باشید که برای آخرین قطار یک حرکت دیوانه کننده ایجاد کنید. بسته به جایی که هستید، باید بین ساعت 11:30 صبح تا 13:00 از درها عبور کنید. از دست دادن قطار می تواند یک اشتباه گران قیمت (البته ماجراجویانه) باشد و شما را مجبور به تکیه بر تاکسی های گران قیمت کند. (مطمئن شوید که آدرس هتل یا مقصد شما قبل از خروج به طور واضح چاپ یا نوشته شده باشد.)

 1. تاجران مست در قطارهای ژاپن

این تبدیل شدن به بخشی از فرهنگ آنها نیست، اما این اتفاق می افتد – اغلب. در حالی که اکثریت جامعه ژاپنی ملایم هستند، احتمالاً با تاجران مست ژاپنی روبرو خواهید شد. بخشی از فرهنگ کار سخت ژاپنی این است که تاجران بعد از کار برای نوشیدنی و مشروب بیرون می روند. با این اوصاف، اگر حوالی ساعت 7 بعد از ظهر در قطار راه می روید و بوی مشروب الکلی و مردان کت و شلوار پوشیده به وضوح مست شده اید، تعجب نکنید

 1. چند عبارت ژاپنی و نحوه تشخیص کلمات کلیدی را بیاموزید.

ما همیشه توصیه می‌کنیم در سفر چند عبارت اساسی از زبان محلی را یاد بگیرید، اما این امر به‌ویژه در ژاپن، جایی که آداب و رسوم از بالاترین احترام برخوردار است، بسیار مهم است. مطمئن شوید که می دانید چگونه بگویید «متشکرم»، «لطفاً» و «ببخشید»، حتی اگر مجبور باشید آنها را به صورت آوایی بنویسید. همچنین ممکن است بخواهید برخی از ترجمه‌ها را برای مرجع خود بنویسید، از جمله کلمات حمام، رامن، کارائوکه، خروج (به ما اعتماد کنید)، و لوازم بهداشتی خاص.

 1. خالکوبی در ژاپن تابو محسوب می شود.

در حالی که خالکوبی‌های شما ممکن است راهی هنری برای بیان خود باشند، جنایتکاران در ژاپن خالکوبی دارند – یعنی اعضای باند یاکوزا. اگر علاقه مند به ورود به فرقه یاکوزا هستید، این مهم است که در نظر بگیرید. آنها به احتمال زیاد قبل از ورود از شما خواهند پرسید که آیا خالکوبی دارید یا خیر.

 1. اکثر مردم ژاپن عاشق آمریکایی ها و فرهنگ آمریکایی هستند.

با در نظر گرفتن برخی از تاریخ سیاه امریکا با ژاپن، ممکن است تعجب آور باشد که مردم محلی ژاپن با آمریکایی ها و فرهنگشان خو گرفته اند. آنها نه تنها برای ملاقات با مردم ایالات متحده هیجان زده می شوند بلکه برای همزبان شدن با آنان سردست می شکنند.

 1. نگه داشتن کفش های خود در مکان های خاص بسیار توهین آمیز است.

ترک کردن کفش هنگام ورود به خانه نشانه بزرگی از بی احترامی است. مانند بسیاری از نقاط دیگر آسیا، هنگام ورود به خانه باید کفش ها را درآورید. در بسیاری از رستوران‌ها نیز رایج است، بنابراین در صورت نیاز به درآوردن کفش‌هایتان حتماً آن را بررسی کنید. کفش‌ها را نیز باید قبل از ورود به اکثر اتاق‌های رختکن درآورید.

 1. در ژاپن مجبور نیستید انعام بدهید.

در مورد آداب رستوران‌داری، انعام دادن در ژاپن الزامی نیست، حتی بی‌احترامی تلقی می‌شود. در ژاپن، پیشخدمت ها حقوق می گیرند. این قانون برای هتل‌ها و سایر کارکنان خدماتی که در طول بازدید با آن‌ها مواجه می‌شوید نیز صادق است.

 1. بازدید از رستوران های هیباجی و تپیانیاکی

رستوران های ژاپنی پر زرق و برق داریم که در آن ها جلوی شما آشپزی می کنند، چاقو می زنند و پشته های پیاز را آتش می زنند و خلاصه صفر تا صد غذا را در جلویتان میپزند که این بسیار خوش آیند است

 1. همیشه ترجمه انگلیسی پیدا نمی کنید.

هنگام صرف ناهار بیرون از منزل، برای مواجهه با منوها و تابلوهایی که به انگلیسی ترجمه نمی شوند، آماده باشید. اگر در یک منطقه توریستی هستید، این مشکلی نخواهد بود، به خصوص در توکیو. با این حال، زمانی که خارج از نقاط توریستی اصلی سرمایه گذاری می کنید، دیدن ژاپنی ها معمول است. اینجاست که لیست کلمات ژاپنی شما به خصوص در رستوران ها مفید است. در حالی که بسیاری از مکان ها سعی می کنند این مشکل را با تصاویر برطرف کنند.

 1. دست خود را برای پیشخدمت بالا نبرید.

نیازی نیست بی صبرانه با پیشخدمت خود در ژاپن تماس بگیرید. بسیاری از رستوران‌ها یک جعبه سیاه کوچک روی میز دارند که دکمه‌ای مشکی دارد که به مشتریان اجازه می‌دهد بدون جلب توجه یا اذیت کردن پیشخدمت را احضار کنند. بعضی جاها حتی پیشخدمت هم ندارند.

 1. بازدید از مراکز زیرزمینی در ژاپن

ژاپن نیز مانند کره جنوبی از فضای زیرزمینی خود با ساختن مراکز خرید بزرگ پر از فروشگاه ها و رستوران ها استفاده کرده است. پس از این مکان های بی انتها دیدن کنید و از معماری های شگفتانگیز لذت ببرید.

 1. از nomihodai در ژاپن دیدن کنید.

نوشیدنی ویژه ژاپنی که باید حداقل یک بار در حین بازدید آن را تجربه کنید. این مراکز اغلب در ایزاکایا یافت می شود. چند قانون وجود دارد. قبل از سفارش نوشیدنی بعدی، باید اولین نوشیدنی خود را تمام کنید. وقتی زمان تمام شد، باید تمام نوشیدنی‌هایی را که تمام نکرده‌اید را کنار بگذارید.

 1. در جمع آرام صحبت کنید.

شنیدن صدای خود – و محتوای مکالمه شما – در ژاپن بسیار مهم است. همه در ژاپن می‌دانند که فضای خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند، بنابراین همیشه قدردانی می‌شود که مکالمات را در مکان‌های عمومی به حداقل و کم نگه دارید.

 1. قدردانی در ژاپن

در حالی که در ژاپن نمی توانید انعام بدهید، اگر می خواهید از کسی برای کمک یا خدماتش تشکر کنید، می توانید یک نشانه قدردانی کوچک ارائه دهید. این می تواند به شکل یک زیورآلات باشد، مانند یک جاکلیدی یا یک سوغاتی از شهر شما. صرف نظر از این، حتماً وقتی آن را تحویل می‌دهید تشکر کنید و تعظیم کنید وگرنه ممکن است خجالت بکشند.

 1. مصرف سیگار در ژاپن

شایان ذکر است که تقریباً هر رستوران در ژاپن بخش سیگار کشیدن دارد، اگرچه در ایزاکایاها بسیار رایج است. حتی برخی از آنها سیگار کشیدن را در هر جای داخل مجاز می کنند. خنده دار است وقتی در نظر بگیرید که چندین ایستگاه سیگار در بیرون نیز وجود دارد.

  23. ماسک های جراحی

اگر فکر می‌کنید افرادی که از ماسک‌های جراحی استفاده می‌کنند میکروب‌وفوب هستند و سعی می‌کنند بیمار نشوند، در اشتباه هستید. این برعکس است. افراد در مواقعی که حالشان خوب نیست از ماسک استفاده می کنند تا از انتشار میکروب به دوستان، خانواده و همکاران جلوگیری شود. دیگران آنها را برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض گرده می پوشند.

 1. برای تجربه یک هتل سنتی ژاپنی، ریوکان را امتحان کنید.

اگر می خواهید تجربه منحصر به فرد هتل ژاپنی داشته باشید، برای یک یا دو شب (یا بیشتر) به یک ریوکان سنتی بروید. ریوکان که در اوایل قرن هفدهم به وجود آمد، یک مسافرخانه ژاپنی است که می‌توانید روی تشک‌های تاتامی روی زمین بخوابید، صبحانه سنتی ژاپنی را امتحان کنید و احتمالاً به حمام‌های عمومی دسترسی داشته باشید. دومی برای افراد خجالتی یا مودب نیست. این یک تجربه اتاق رختکن کاملا برهنه است که در آن روی صندلی جلوی روشویی می نشینید و با نازل دوش دوش می گیرید. من این تجربه را برای حداقل یک شب در نیپون به شدت توصیه می کنم.

 1. نرخ هتل ها در فصل شکوفه های گیلاس در ژاپن بالاست.

فصل شکوفه‌های گیلاس در ژاپن در بهار مردم محلی و مسافران را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. علاوه بر مبارزه با جمعیت، انتظار نرخ رقابتی هتل در این زمان از سال را نیز داشته باشید. با در نظر گرفتن این موضوع، هتل ها، پروازها و حتی قطارهای خود را از قبل رزرو کنید تا از قیمت های بالا جلوگیری کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید