سراب صحنه کرمانشاه

14388 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

سراب صحنه یکی از زیباترین مناطق استان کرمانشاه می باشد. طبیعت زیبای این منطقه به خصوص در فصول بهار و تابستان مثال زدنی است و چشم هر بیننده را خیره می کند.

در مسیر جاده همدان به کرمانشاه و در فاصله 55 کیلومتری از شهر کرمانشاه، منطقه ای سرسبز و زیبا توجه شما را به خودش جلب می کند. این منطقه شهر صحنه است که سراب صحنه در آن قرار دارد و وجود چشمه ها و رودخانه ها در آن باعث شده تا طبیعتی سرسبز داشته باشد.

سراب صحنه در کرمانشاه، در واقع یک دره خوش آب و هواست که آب روان در آن از چهار چشمه در سمت شمال تامین می شود. با توجه به طبیعت زیبای منطقه گمان می رود قبلا تفرجگاه بسیاری از پادشاهان دیگر بوده است. چشمه ها نزدیک به هم هستند و بعد از طی مسافت کوتاهی به یک آبشار می رسند که خشکه نام دارد. از محل تفریحگاه تا آبشار مسافت، کمی طولانی است و در صورتی که دلتان نمی خواهد پیاده روی کنید، می توانید از ارابه هایی که برای این کار در نظر گرفته شده اند استفاده نمایید.

محلی که سراب در استان کرمانشاه در آن قرار دارد به دربند معروف است و با وجود گیاهان و درختان متنوعی مانند گردو و انجیر، تنوع گیاهی خوبی دارد. آب سراب محل تامین آب شرب منطقه است. به سبب فراهم بودن شرایط و استقبال گردشگران از این منطقه، امکانات رفاهی و مراکز رفاهی زیادی در اطراف سراب ساخته شده است. همچنین چندین اقامتگاه برای کسانی که دوست دارند مدت بیشتری را در این فضای بکر و خوش آب و هوا بگذرانند نیز وجود دارد.

در اطراف سراب شهر صحنه آثار تاریخی نیز قرار دارد. گوردخمه شوق علی که به گور فرهاد و شیرین و مقبره کیکاووس نیز معروف است، مقبره ای متعلق به دوران هخامنشیان یا مادها است که ورودی و سنگ نوشته های آن، زمانی که روس ها با توپ در ورودی را باز کردند، از بین رفته است.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به این استان زیبا، بازدید از این سراب را از دست ندهید. بهترین فصول برای بازدید از سراب صحنه که از جاذبه های گردشگری کرمانشاه می باشد، بهار و تابستان است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید