روستای سیبن رودبار گیلان

11383 2019/09/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای سیبن کجاست؟

روستای سیبن که در منطقه خورگام در شهر رودبار قرار دارد، یکی از زیباترین روستاهای شمال کشور است. روستای سیبن رودبار حدود 40 کیلومتر از شهر رستم آباد و 8 کیلومتری رودبار قرار گرفته است. روستای سیبن 1450 کیلومترتا سطح دریا فاصله دارد. این روستا از ضلع جنوب غربی به روستای چهیش، از ضلع جنوبی به روستای گوفل و از ضلع شرقی هم به روستای گلنگش منتهی می شود. در روستای سیبن جنگل های بسیار بارزشی از لحاظ زیست محیطی و پوشش های گیاهی وجود دارد به همین دلیل آن را تکه ای از بهشت گمشده در گیلان می دانند.

عکسهای روستای سیبن

روستای سیبن گیلان در تمامی فصل های سال مورد توجه گردشگران و سایر مردم قرار می گیرد، چراکه به دلیل وجود انبوه درختان و طبیعت بکر و دست نخورده اش همیشه موقعیتی عالی برای تفریح و سپری کردن چند روزی از طبعیت است. بهترین فصل سفر به روستای سیبن عباس آباد، فصل بهار و تابستان است، زیرا در این دو فصل نه تنها آب و هوا شرایطی بسیار مساعد دارد بلکه طبیعت و چشم انداز های آن بسیار زیبا و وصف نشدنی است. کل جمعیت این روستا 480 نفر است اما در فصل بهار و تابستان جمعیت سه برار می شود چراکه این روستا همیشه مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

البته باید بگوییم که همانقدر که آب و هوا در این دو فصل مناسب است در فصل زمستان بسیار خشک و سرد است، به طوریکه ساکنین روستا هم از این سرما بسیار اذیت می شوند و در این سه ما زندگی برای شان سخت می گذرد؛ حتی برخی از آنان اقدام به ترک خانه خود می کنند و یا به عبارتی ییلاق و قشلاق می کنند.

همانطور که گفتیم در روستای سیبن شهرستان رودبار پوشش گیاهی بسیار متنوع است و شما می توانید هر نوع گیاهی را در آن یافت کنید. از جمله گیاهان معروف روستای سیبن می توانیم به گل گاو زبان، بابونه، شقایق، گل چای، چای ترش اشاره کنیم. شما به راحتی می توانید به دشت های نزدیک روستا بروید و از این گیاهان برای خودتان و یا برای دوستان تان به عنوان سوغاتی بچینید.

شاید برای تان جالب باشد که وجه تسمیه روستای سیبن از کجا آمده است؟ باید بگوییم که “سیبن” ترکیبی از دو کلمه است یعنی “سی” و “بن” که به معنای سایه زیر و یا سایه پایین می باشد. سیبن در اصل کلمه ای در لغات کردی کرمانجی است و دلیل این اسم هم آن است که سرتاسر روستای سیبن رودبار گیلان را درختان احاطه کرده اند و و پوشش طبیعی زیبایی برای این منطقه به وجود آورده اند.

برای دسترسی به مسیر روستای سیبن ابتدا باید به منطقه خورگام که در شهر رودبار قرار دارد، بروید و سپس از مسیرهای گوفل، رستم آباد و حشمت آباد عبور کنید تا به روستای سیبن گیلان برسید. البته یک مسیر دوم هم وجود دارد، که برای دسترسی به آن باید از رستم آباد به دفراز و طلاکوه عبور کنید و خودتان را به روستای سیبن برسانید. حتما در تور رشت گردی از این مکان فوق العاده دیدن کنید.

آدرس روستای سیبن: گیلان،8 کیلومتری شهرستان رودبار، بخش خورگام، 40 کیلومتری رستم آباد، بعد از رستم آباد، روستای سیبن

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید