خانه مشروطه اصفهان

17074 ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.7]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

خانه مشروطه اصفهان یکی از موزه های مهم شهر اصفهان می باشد که در 22 مرداد 1384 به ثبت آثار ملی رسیده است. تاریخ ساخت این بنا متعلق به دوران قاجار می باشد.

خانه مشروطیت کجاست؟ شاید برای شما هم این سوال پیش آید که خانه ای به این زیبایی در کدام استان و شهر کشورمان جای گرفته است. خانه مشروطه در شهر اصفهان و در بافت ضلع شرقی میدان نقش جهان قرار دارد. این خانه تاریخی در حال حاضر به موزه تبدیل گشته است.

خانه ی مشروطه اصفهان متعلق به نورالله نجفی اصفهانی می باشد و دارای اسامی متعددی از جمله خانه مشروطیت، خانه مشروطه اصفهان و خانه مشروطیت عمادزاده می باشد. خانه مشروطه تبدیل به موزه ای از اسناد و … شده است.

خانه مشروطیت اصفهان مکانی سیاسی برای مشروطه خواهان زمان خود بوده که در آن تجمع می کردند و برای مشروطیت و حکومت قانون به شور و مشورت می نشستند. افرادی که در این خانه رفت و آمد داشتند عده ای از علما، آزادی خواهان، مردم، روشنفکران، رجال سیاسی، فرهنگیان جامعه و … بودند.

خانه مشروطه در اصفهان موزه ای از نگرش های مشروطه خواهانه آن زمان بوده است، اسنادی از فعالیت های سیاسی، مباحث و اندیشه قانون خواهان در آن دوران به شکل موزه درآمده تا مردم امروزه با آن تفکرات و نگرش ها بیشتر آشنا شوند.

معماری خانه مشروطه اصفهان متأثر از دوران قاجار است که دو شاه نشین در جبهه شمالی و جنوبی خانه و 12 اتاق و دو حیاط اندرونی و بیرونی وجود دارد. شیشه کاری های رنگارنگ اتاق هفت دری خانه بسیار زیبا و ماهرانه از دو جبهه کار شده است. هفت لنگه در یا همان ارسی در خانه های قدیم مرسوم بوده بخصوص در معماری دوران قاجار این طرح رواج بیشتری داشته است. در تالار خانه می توانید تزئینات منقوش به شیر و شکر با گچبری ها و نقاشی ها را مشاهده کنید.

ساعت بازدید خانه مشروطیت در دو نوبت صبح 8 الی 14 و عصر 16 الی 20 می باشد و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند حتماً در این ساعات از این بنای زیبا دیدن نمایید.

سایر عکس های خانه مشروطیت اصفهان را در ادامه می توانید دنبال کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید