منطقه کردان کرج

21133 ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

در نزدیکی کلان شهر تهران منطقه ای سرسبز به نام کردان وجود دارد که سرتاسر آن از باغ های بزرگ اشباع شده است. در منطقه کردان کرج هیچ گونه منظره شهری اعم از ترافیک، دود، ساختمان بلند و چیزهای دیگر وجود ندارد که شما را آزرده می کند. کردان ۲۵ کیلومتر با کرج و ۶۵ کیلومتر از غرب تهران فاصله دارد. جمعیت منطقه کردان کرج از زمانی زیاد شد که مردم به خاطر جنگ تحمیلی از پایتخت به آنجا مهاجرت کردند.

منطقه گردشگری کردان کرج به علت موقعیت جغرافیایی خاص، استقرار صنایع مهم و وجود جاذبه های بسیار زیبا و برجسته طبیعی، گردشگری، مذهبی، تاریخی و مجاورت با اتوبان تهران – قزوین و برخورداری از طبیعت بسیار زیبا و آب و هوای مطلوب باعث شده گردشگران و مهاجران زیادی را به سمت خود جذب کند.

مناطق دیدنی کردان کرج از توابع بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ است و ارتفاع این روستا از سطح دریا 1350 متر می باشد. این روستا از شمال با جاده کوهسار و برغان، از غرب با زمین های سیف آباد و بانو صحرا، از جنوب به اتوبان کرج – قزوین و از شرق با شهرستان کرج همجوار می باشد.

روستای کردان در کنار طبیعت بسیار زیبا دارای پیشینه تارخی است که تصاویر منطقه کردان گواه این موضوع می باشند. امامزاده سلیمان، تپه ها و دره دوچنار، برج و بارو باروی قلعه خور، امامزاده برچشمه یا زبیده خاتون و یک درخت چنار 800 ساله از جمله بهترین مناطق کردان و مناطق اطراف آن است.

متاسفانه چیزی که از قلعه خور باقی مانده بخش بسیار کوچکی از آن است. براساس برسی های به عمل آمده توسط محققان، یک برج از برج های قلعه تا سال 1340 سالم بوده که امروزه قسمت کوچکی از آن باقی مانده است.

منطقه تفریحی کردان کرج شامل: شاهزاده حسین و بی بی شهربانو می باشد. امامزاده شاهزاده حسین دارای پلانی مدور با 34 کنگره به ارتفاع شش متر بر روی بدنه و گنبد دو پوسته از نوع عرقچین با سبک آجر سنتی و ساده و رگ چین می باشد. این بنا به عنوان آثار ملی به ثبت رسیده است.

روستای کردان با داشتن کارخانه های کارتن سازی، آلومینیوم سازی، بافندگی و ریسندگی و مرغداری در اطراف خود تقریبا به قلب اقتصادی کرج تبدیل شده و علاوه بر آن دارای آب و هوای بسیار عالی و باغ های زردآلو، آلبالو، گیلاس، گردو و توت باعث شده به یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان البرز تبدیل شود.

عکس های منطقه کردان کرج

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید