جنگل پردیسان قائم کرمان

23044 ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جنگل پردیسان قائم کجاست؟

جنگل پردیسان قائم که یکی از زیباترین و بزرگ ترین بوستان های جنگلی کشور به شمار می آید، در حاشیه ی شرقی کرمان در کنار بلوار قائم قرار دارد. این جنگل بسیار زیبا 230 هکتار مساحت دارد و تمامی درخت های آن به پیشنهاد دکتر مظفر بقایی در کوه های صاحب لازمان این شهر ایجاد شده است، کاشت دست می باشد.

به همین پارک جنگلی پردیسان قائم کرمان دلیل عنوان بزرگترین جنگل ایران را کسب کرده است.

عکس جنگل پردیسان قائم

همان طور که می دانید کرمان شهری گرم سیری است. گرمسیری بودن این شهر و هم چنین سایه ی سنگین و یک دست درختان جنگل باعث جذب اهالی و گردشگران و مسافران برای تفریح و گردش می شود و به عنوان آسایشگاهی برای مردمی که می خواهند از دود و فضای مسموم شهر و سر وصدا شناخته می شود.

کوهنوردی در کوه های اطراف این جنگل یکی از عادات معمول برای شهروندان کرمان محسوب می شود. این کوهنوردان می توانند از آبشار های مصنوعی که از داخل غار کوه های صاحب الزمان خارج می شود دیدن کنند و لذت بسیاری از تفریح در آن جا ببرند.

زیارتگاهی به نام “سید حسین” در کرمان وجود دارد که از قدیمی ترین زیارتگاه های این شهر شناخته می شود. “سید حسین” به طرز بسیار عجیبی در بین کوه و جنگل قائم قرار گرفته است. مکان جغرافیایی این بنا باعث شده است مردم مشتاقانه مراسم ها و مناسبت های متنوع را در این محل برگزار کنند.

در مجاورت جنگل پردیسان قائم کرمان و کوه های صاحب الزمان مزار شهدا قرار گرفته است. در کنار مزار شهدا نیز مهدیه مسجد صاحب الزمان قرار دارد که هر هفته مهدیه میزبان منتظران ظهور حضرت می باشد.

از اقدامات مناسب برای حفظ و نگه داری این منقطه، ایجاد یک پایگاه آتش نشانی در دل جنگل است که در صورت بروز هرگونه آتش سوزی کمترین خطر متوجه چنگل با ارزش دست کاشت برسد.

جنگل قائم با بیش از 500 هزار اصله درخت از انواع مختلف چون کاج، نارون، سرو و… به عنوان ریه های شهر کرمان شناخته شده است و تاثیر خیلی زیادی در ایجاد هوای لطیف و پاک شهر کرمان دارد.

پارک جنگلی پردیسان قائم یکی از جاذبه های گردشگری کرمان است که شما می توانید در تور کرمان گردی از این مکان بازدید کنید.

ادرس جنگل پردیسان قائم کرمان: حاشیه ی شرقی کرمان، کنار بلوار قائم

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید