شهر پمپئی ایتالیا

شهر پمپئی ایتالیا

18416 2020/07/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]

سفری مجازی به شهر پمپئی ایتالیا داشته باشیم. شهری با قدمتی طولانی که محلی برای تحقیق و بررسی باستان شناسان است. پمپئی یا شهر سوخته‌ی ایتالیا، هزاران راز و رمز را در دل خود جای داده‌است. با نشاط آوران همراه باشید تا درباره این شهر باستانی و مرموز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شهر پمپئی کجاست؟

تا به حال با اصطلاح توریسم سیاه برخورد کرده‌اید؟ می‌دانید شهر پمپئی یکی از مقاصد گردشگرانی است که به توریسم سیاه علاقه دارند؟ شهری که در قرون گذشته و سال‌های دور مرکزی برای گردهمایی ثروتمندان و تاجران بوده است و فقط یک اتفاق طبیعی توانست در کمتر از چند روز این شهر را بسوزاند، مردمانش را از بین ببرد و تلی از ویرانی را بر جای بگذارد. این شهر کجاست؟ چه بر سر مردمان این شهر آمد؟ 

پمپئی یکی از معروف ترین شهرهای ایتالیا است که به شهر سوخته نیز معروف است. چند قرن پیش یک اتفاق ناگهانی و نادر رخ داد و در یک چشم به هم زدن تمام شهر پمپئی ایتالیا و ساکنین آن به مجسمه های سنگی تبدیل شدند. تا پیش از این واقعه شهر پمپئی ایتالیا یک شهر زیبا و خوش آب و هوا بود که ثروتمندان و تاجران ییلاق خود را در آن جا می گذراندند.

عکس شهر پمپئی ایتالیا

شهر پمپئی کجاست؟

تاریخچه ای از شهر پمپئی

زمانی که امپراتور بزرگ روم باستان بر تخت پادشاهی بود این شهر شکوه و جبروت خاص خودش را داشت. اما دیری نپایید که کوه آتشفشانی وزوو فوران کرد و شهر را با تمامی ساکنانش زیر خروارها خاکستر مدفون نمود.

کوه وزوو طی چند هزار سال 50 بار فوران کرده بود و مردم شهر پمپئی ایتالیا این موضوع را به کلی فراموش کرده بودند. شاید حتی فکرش را هم نمی کردند که روزی این اتفاق برای خودشان بیفتد آن هم با این عظمت! این فوران را می توان بی رحمانه ترین خشم وزوو دانست؛ چراکه هیچ یک از ساکنین فرصت فرار پیدا نکردند و در کسری از ثانیه جان خود را از دست دادند.

تاریخچه ای از شهر پمپئی

داستان شهر پمپئی ایتالیا

به گفته کارشناسان دمایی که از فوران کوه آتشفشانی وزوو تولید شده بود 704 درجه سلسیوس بوده است. در سال 1599 به طور کاملا اتفاقی شهر سوخته پمپئی توسط یک کشاورز کشف شد. او که یک کوزه را در آن اطراف از زیر خاک پیدا کرده بود، متوجه شد که آنجا قبلا یک شهر بوده است. پس از سالیان متمادی سرانجام باستان شناسان اسپانیایی در سال 1747 شهر پمپئی در ایتالیا را از خاکستر تهی کرد و مشاهده نمود که تمامی وسایل دست نخورده باقی مانده است. آنها کاملا دقیق و هوشمندانه فضاهایی که خالی شده بودند و حرارت داغ خاکستر آن ها را از بین برده بود با گچ پر کرد و چهره ساکنین را بازسازی نموند.

داستان شهر پمپئی ایتالیا

اکنون این شهر ایتالیایی به یکی از پربازدیدترین شهرهای ایتالیا تبدیل شده است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. قدم زدن در خیابان های سنگ فرش شده شهر سوخته پمپئی در ایتالیا برای همه مسافران جذاب است. این که در شهری قدم بزنید که از دوران باستان دست نخورده به جای مانده و ساکنین آن در حال انجام فعالیت های روزمره تبدیل به سنگ شده اند به خودی خود جالب است.

داستان شهر پمپئی ایتالیا

کشف آمفی تئاتر در پمپئی

آمفی تئاتر کشف شده از آن دوران که در ورودی شهر قرار گرفته یکی از مکان های دیدنی این شهر باستانی است که در آن مسابقات ورزشی، جنگ گلادیاتورها و سیرک برگزار می شده است. این بنا به شکل بیضی و کاملا حرفه ای ساخته شده است.

کشف آمفی تئاتر در شهر پمپئی

ورزشگاه بزرگی نیز رو به روی آمفی تئاتر قرار گرفته و یک استخر بزرگ نیز دارد و نشان از آن دارد که ورزش های آبی نیز انجام می شده است. خانه وتی که یکی از مهم ترین بناهای پمپئی به شمار می رود، متعلق به دو برادر فقیر بوده که به ثروت زیادی دست پیدا کرده بودند. خانه فان یکی از آثار به جای مانده از آن دوران است که معماری زیبایی دارد.

معبد آپولو نیز یکی از قدیمی ترین بناهای شهر بوده که 575 سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده است. فاصله شهر پمپئی از پایتخت ایتالیا با قطار 2 ساعت است. این شهر اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا مبدل شده است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید