پیست اسکی شازند

14592 2017/11/14
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پیست اسکی شازند در سال 1370 به بهره برداری رسید و رسما کار خود را آغاز کرد.

ورزش های زمستانی همیشه طرفداران زیادی دارند. با نزدیک شدن به فصل سرما و بارش برف تعداد زیادی از هموطنانمان برای اسکی و سایر تفریحات زمستانه به پیست های اسکی مراجعه می کنند. پیست اسکی شازند اراک مکان مناسبی را در استان مرکزی پدید آورده تا علاقه مندان و گردشگرانی که در این فصل از این استان دیدن می کنند، بتوانند ساعات خوب و خوشی را تجربه کنند.

پیست شازند اراک که به پیست اسکی پاکل نیز معروف است، در ارتفاعات پلنگ و در نزدیکی روستای پاکل از توابع شهرستان شازند قرار دارد. این منطقه شاهد بارش برف زودهنگام می باشد و با توجه به ارتفاعی که دارد، مکان مناسبی را برای انجام تفریحات زمستانی پدید آورده است.

امکانات این پیست اسکی در شازند مناسب می باشد. طول این پیست حدود 600 متر بوده و سه دستگاه تله سیژ دارد. یک رستوران خوب نیز آماده پذیرایی از گردشگران و بازدیدکنندگان است و تجهیزات برف روبی برای هموار کردن مسیر پیست اسکی پاکل شازند هم مهیاست.

ساختمان اداری پیست همواره برای پاسخگویی به سوالات شما در مورد پیست و منطقه آماده است. یک هتل هم برای کسانی که مایل هستند بیش از یک روز را در این منطقه سپری کنند، در این منطقه قرار دارد.

ارتفاع پیست از سطح دریا نزدیک به 2760 متر می باشد و طبیعت اطراف پیست و روستای پاکل بسیار زیبا و بکر است و در کنار پیست بازدید از این طبیعت زیبا نیز خالی از لطف نیست.

پیست اسکی شازند در فصول زمستان و بهار و در تمام روزهای هفته پذیرای علاقه مندان به ورزش های زمستانی و گردشگران است. البته طبیعتا آخر هفته ها کمی شلوغ تر است می باشد بنابراین اگر شلوغی را دوست ندارید، می توانید در سایر روزهای هفته از این پیست دیدن کنید.

موقعیت خوب این پیست باعث شده هر ساله تعداد زیادی از مردم مرکزی و استان های همجوار برای گذراندن اوقات در کنار خانواده و دوستان به این پیست مراجعه کنند.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در صورتی که در فصول زمستان و بهار به این استان سفر می کنید، از پیست اسکی شازند که از جاذبه های گردشگری مرکزی می باشد، دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید