rango-forest2

جنگل رنگو گرگان

17004 2016/07/07
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.3]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جنگل رنگو یکی از جنگل های زیبای شمال ایران است که در 15کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان قرار دارد. آبشار زیبایی در این جنگل سرسبز مشاهده می شود. اطراف رودخانه رنگو دارای هوای دلپذیر و خنک می باشد و با درختان سر به فلک کشیده پوشانده شده است.

آبشار رنگو گرگان از ارتفاع زیادی برخوردار نیست اما منظره جالبی را به دلیل بستر نیم دایره ای که محل ریزش اصلی و چندین محل ریزش فرعی با حجم آب قابل توجه است، بوجود آورده است. این مجموعه برای علاقه مندان به طبیعت فاقد امکانات تفرجگاهی است.

rango-forest4

دره ای با وجود ارتفاع بیش از 50 متر در ادامه مسیر رودخانه مشاهده می شود که در دو سوی آن شاخه های درختان در هم تنیده شده اند. در برخی نقاط، شیب دره به هشتاد درجه نیز می رسد. پس از پنج ساعت پیاده روی در امتداد دره و مسیر رودخانه، از فراز صخره های عظیم، آبشار رنگو دیده می شود که از فاصله ای دور، هیبت سرازیر شده و صدای مهیبش شنیده می شود.

rango-forest1

کمپ رنگو در قبل از رسیدن به آبشار و در میان راه قرار دارد. این کمپ به منزله اقامت طبیعت گردان و کوهنوردان تعبیه شده است. برای رسیدن به آبشار رنگو می بایست از دل جنگل های پر درخت و تاریک منطقه گذشت و برای عبور آن حتما باید از یک راهنمای محلی کمک گرفت. پس از طی نمودن دو کیلومتر از روستای توشن و عبور از مسیری خاکی، رودخانه ای در میان بوته های تمشک و درختان بلند نمایان می شود که از چشمه های زلال ارتفاعات رنگو سرچشمه می گیرد.

My beautiful picture

در مسیر رودخانه جاری میان جنگل، آبشارهای کوچک و بزرگی علاوه بر آبشار اصلی رنگو ایجاد شده که هرکدام جلوه خاص خود را بهره مند هستند. یک گرمابه قدیمی را در آغاز ورودی جاده جنگلی رنگو مشاهده می نماییم که سالیان سال متروک بوده و گورستانی قدیمی روستا در کمی جلوتر از آن خودنمایی می کند.
منطقه جنگلی رنگو گرگان، از شرق به منطقه ناهارخوران و از غرب به شصت کلا راه دارد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • عمادالدینی

    سلام و عرض خسته نباشید.
    ممنونم از مطالب خوبتون در مورد جنگل رنگو
    اما برای تکمیل مطالتون عرض کنم جنگل رنگو در تقسیم بندیهای جنگلی جز حوضه جنگلی روستای سعدآباد محسوب میشود این روستا از نظر قدمت نسبت به روستای گلند فخر آباد که نسبت به سعدآباد یه روستای کاملا جدید التاسیس میباشد قدمت بسیار بیشتری دارد و همینطور نسبت به توشن هم قدیمتر میباشد. در ثانی امامزاده جنگل رنگو هم توسط اهالی روستای سعدآباد ساخته شده است.