نکات سفر با ویلچر

260 ۱۴۰۳/۰۴/۰۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

نکات سفر با ویلچر پر از چالش است، اما این نباید مانع گشت گذار ما شود. با دانش درست، سفر بدون موانع بسیار آسان‌تر و کمتر از آنچه فکر می‌کنید استرس‌زا است. اگر می‌خواهید نکاتی برای سفر با ویلچر داشته باشید این مقاله را تا انتها بخوانید، زیرا تجربیات ارزشمندی را به اشتراک گذاشته ام.

نکات سفر با ویلچر

به ویچلر کاملا مسلط باشید

مسافرانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، باید به صندلی خود در راهروی هواپیما منتقل شوند. ویلچر شخصی شما به عنوان چمدان حمل می‌شود. ویلچرهای دستی در کمد کابین و ویلچرهای برقی در محفظه بار هواپیما قرار می‌گیرند. در صورت تمایل، تیم فرودگاه با کمال میل به شما کمک می‌کند تا به صندلی چرخدار راهرو منتقل شوید. این کار انتقال را ایمن و آسان می‌کند.

انتخاب مقصد مناسب

وقتی مقصد  خود را انتخاب می‌کنید ابتدا باید مطمئن شوید که گزینه‌های حمل و نقل در آنجا در دسترس هستند. این موضوع برای سفر اهمیت دارد. به خصوص اگر محدودیت‌های حرکتی دارید و نمی‌خواهید در فرودگاه گیر بیفتید فقط به این دلیل که نمی‌توانید حمل و نقل مناسبی پیدا کنید. باید مطمئن شوید که یک هتل با اتاق‌های در دسترس وجود دارد و از طریق اینترنت بررسی کنید که آیا مقصدتان فعالیت‌های قابل دسترس را ارائه می‌دهد یا خیر.

سفر با ویلچر محدودیت نیست

شجاعت داشته باشید و از منطقه آسایش خود خارج شوید و اطراف مقصدتان را کاوش کنید. هر مکان دارای جاذبه‌های منحصر به فردی است. در یک سفر ممکن است تصورات جدیدی از کشور و مردم آن پیدا کنید. اطلاعات آنلاین درباره مقصد سفرتان را جستجو کنید. می‌توانید از مسیرهای پیاده‌روی بدون مانع، سواحل و فروشگاه‌ها، موزه‌ها و رویدادهای مختلفی که می‌توانید به راحتی با ویلچر از آنها دیدن کنید.

حضور به موقع در فرودگاه

به عنوان یک مسافر ویلچر، وقت سفر شما اولویت دارد. برای پروازهای داخلی دو ساعت قبل و برای پروازهای خارجی سه ساعت قبل حاضر باشید. این به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ نگرانی و فشاری سفر کنید و از تجربه خود لذت ببرید. ابتدا به اطلاعات آن محل بروید و به تیم آنجا اطلاع دهید که برای سوار شدن به کمک نیاز دارید. 

شناخت نیازهای خود در هتل

احتمالاً می دانید که اصطلاح “بدون مانع” بسته به نوع محدودیت ها برای هر فرد به معنای متفاوتی است. به همین دلیل منطقی است که قبل از رزرو اتاق، مستقیماً با هتل تماس بگیرید. پس از پیدا کردن هتل مناسب می توانید برای پرسیدن سؤالات خاص در مورد اتاق تماس بگیرید. ممکن است بخواهید بدانید ارتفاع تخت و توالت چقدر است، نوع وان حمامی که اتاق دارد یا اینکه آیا دوش رول در آن وجود دارد.

فکر کردن به نیازهای همراهان

هنگام سفر با یک مراقب یا دیگر همراهان، به یاد داشته باشید که نیازهای آنها اهمیت دارد. به همراهان خود فرصت دهید تا استراحت کنند. واقعیت این است که همراهی که خسته و ناراضی است، نمی‌تواند با همراهی آرام و خوب مقایسه شود. رفاه شما به رفاه همراهانتان وابسته است. اگر نیازهای همه برآورده شود، سفر مشترک لذت بیشتری خواهد داشت.

صرفه جویی با روش هوشمندانه

سفر می تواند هزینه بر باشد، حتی با یک صندلی چرخدار. اما اگر خارج از فصل سفر کنید، می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. به این معنی که شما بودجه بیشتری برای خرید سوغاتی های زیبا یا لذیذترین دسرهای گران قیمت در رستوران ها خواهید داشت. یک نکته مثبت دیگر درباره سفرهای خارج از فصل این است که تعداد گردشگران کمتر است.

داشتن سفر جاده ای با ویلچر

شما می توانید با وسیله نقلیه خود راحت سفر کنید و بدون خارج شدن آن مکان ها را کاوش کنید. می توانید تقریباً هر چیزی را که می خواهید بسته بندی کنید. اما به یاد داشته باشید که برخی از داروها نیاز به نگهداری دارند، بنابراین یک جعبه برای آنها ایده آل است. همچنین لازم است قبل از حرکت وضعیت لاستیک ها، نشانگر سوخت، سطح روغن و عملکرد سطح شیب دار ویلچر را بررسی کنید. 

لذت بردن از سفر

بهترین توصیه برای سفر با صندلی چرخدار این است که بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد آرام و صبور باشید . همه چیز همیشه آنطور که برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود، اما با نگرش مثبت به خودتان لطف بزرگی خواهید کرد و با آرامش بر چالش های احتمالی در سفر غلبه خواهید کرد. اگر از لحظه لذت ببرید و نگرش خوش بینانه ای داشته باشید، خاطرات سفر فوق العاده ای خواهید ساخت .

نتیجه

با این نکات می‌توانید از الان برنامه‌ریزی سفر بعدی خود را آغاز کنید و از آن لذت ببرید. آماده‌سازی کلید هر سفر موفقی است و شما قدم اول را قبلاً برداشته‌اید. چرخ‌های ماجراجویی خود را در حرکت قرار دهید و از سفر خود لذت ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید